Çiçek Sepeti’nde Çiçek Dışında Satılan 10 Tuhaf Ürün

Malumunuz, özel günlerin hududu yok. Elbette sevdiklerinizi hatırlamak hoş şey. Hatta bunun için işinizi oldukça kolaylaştıracak Çiçek Sepeti gibi sitelere girip dakikalar içinde sevginizi taşıyan bir sembol bulabilirsiniz. Şayet çiçek dışında bir alternatif arıyorsanız, mesela bir katlanabilir mangal, klozet fırçası ya da tava üzere eserleri de Çiçek Sepeti’nde görebilirsiniz. Latife değil. 

Sözlük sitelerinde bile Çiçek Sepeti’nin çiçek dışında sattığı eserler, sık sık espri konusu haline geliyor. Öylesine geniş bir eser gamı var kisevgililer günü hediyesi için girdiğinizde çiçek almayı unutup meskeninize klozet fırçası alabilirsiniz.

Özel günlerde eli ayağına dolaşan, meczuplar üzere indirim kodu kovalayan, verdiği sipariş adrese ulaşmayınca müşteri hizmetleriyle fişek suratında irtibat kuran, armağan ararken ikram paketine dönüşen herkesi görüyor, atağımızı yapıyoruz. Gelin Çiçek Sepeti’nde çiçek dışında satılan 10 tuhaf ve anlamsız ürüne yakından bakalım.

Çiçek Sepeti'nde çiçek dışında karşınıza çıkabilecek en absürt eserler:

Kredi kartı görünümünde bireye özel bedelli askerlik künyesi:

Bir insan neden birisine bedelli askerlik yapacağı ya da yaptığı için bu türlü bir ikram tercih eder? Eserin tasarımı da epey manidar duruyor. Yorumlara bakınca başımızdaki tüm bilmeceler çözülüyor:

Samsung telefonu katlayamadı lakin Çiçek Sepeti mangalı katladı:

Üstelik portatif olmasıyla da dikkat çeken bu mangal, armağan alacağınız kişinin bir Doblo'su varsa yerine ulaşacaktır. Gayeye uygunluk ve fonksiyonellik açısından sevenlerini memnun edeceğini düşündüğümüz katlanabilir mangal ile sevginizi Nusret üslubuyla pekiştirebilirsiniz.

Falcao geldiyse demek ki…

Ülkedeki Kolombiya asıllı dostlarımızın sayısı gerek Netflix dizileri sayesinde gerek Falcao'nun gelişiyle artabilir. Ticarette her şey mübah diyen Çiçek Sepeti takımı de bunu evvelce iddia etmiş olmalı.

Tüm bağlarınızı koparmak, özel günlerde münasebetinizi dorukta bırakmak istediğiniz bireylere hoş bir ikram:

Üstelik üzerine hoş ve süprizi bol bir not yazdırıp hediyeyi kendi ellerinizle teslim etme telaşından da kurtulabilirsiniz. Göndereceğiniz kişinin yüz tabirini merak ediyorsanız orası farklı natürel…

En azından birtakım özel günler için başarılı bir pazarlama taktiği:

Eğer Çiçek Sepeti'nden bu türlü bir eser de alacaksanız, tıpkı anda ikram ettiğiniz orkide ile yolda karışmamasını temenni ediyoruz.

Tam bir özür ikramı:

Özür yerine ekleyeceğiniz küçük bir not üzerine “Sana kendimden başka bir maşa buldum” bildirisiyle da gönderebilirsiniz. Üstelik büyük kentlerde aynı gün teslimat olduğundan, daha süratli sonuç alabilirsiniz.

Dronelar bu kadar yaygınlaşmamalı:

Eğer maddi durumunuz güzelse ve sevginizi bu avantajı kullanarak aşikâr etmek istiyorsanız, aldığınız çiçeği drone ile adresine teslim edebilirsiniz. Çiçek Sepeti muhtemelen şarj ve GPS meselelerinde mesuliyet kabul etmiyor.

Kesinlikle orjinal bir eser, Apple'ın gözleri yaşlı:

iPhone i7 küçük kulaklık ile kablosuz müzik keyfi vadedebileceğiniz bir armağan gönderebilirsiniz. Sevdiğiniz kişinin kulağında her an patlamaya müsait bir bomba taşıma garantisiyle birlikte satılır. Patlamasa da kalitesinden ötürü kendi kulağınızı çınlatma talihiniz %100'dür.

Zeka kübü, rubik küp tamam da “sabır küpü” değişik bir yaklaşım olmuş:

Zeka küplerini bilmeyeniniz yoktur. İşte onlara alternatif olarak üretilen, tahlili son derece kolay bu küp ile sevdiğiniz bireylere “İşte bu türlü kolay birisin” ya da şayet çözemezse “Sabır küpüne döndüm” bildirisi verebilirsiniz.

Kime alsanız farklı mana taşıyacak bu ödül:

Belki kendinize tahminen bir sevdiğinize yapabileceğiniz en hoş iltifat ona “yılın çavuşu sensin” demek, derken de şayet tutabilirse bu mükafatı uzatmak olabilir. Bu mükafata alternatif olarak farklı hedefler için Yılın En Âlâ Odiyometristi, Yılın En Âlâ Harita ve Tapu Kadastrocusu, Yılın En Güzel Oto Yıkamacısı, Yılın En Âlâ Petrol ve Doğalgaz Mühendisi mükafatlarını de tercih edebilirsiniz.

Başa dön tuşu