Google’dan Friends Hayranlarına Sürpriz

Bugün, dünyanın en uygun durum komedisi dizilerinden bir tanesi olan ve 1994 ile 2004 yılları ortasında yayınlanan Friends’in çıkışının 25. yıl dönümü. Dizi, içerisinde Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry ve David Schwimmer üzere oyuncuları barındırıyordu.

Siz de Friends izleyicisi ve milyonlarca hayranından bir tanesiyseniz arama devi Google’ın size bir sürprizi var. Dizi karakterlerinin isimlerini Google’a yazarak siz de bu sürprizin tadını çıkarabilirsiniz. Pekala nedir bu sürprizler.

1. Ross Geller:

Google’a David Schwimmer tarafından canlandırılan Ross Geller’i yazdığınızda çıkan sonuç ekranının sağ tarafında yer alan ve karakterle ilgili bilgilerin bulunduğu kutucukta bir koltuk simgesi yer alacak. Bu koltuğa tıklayınca karakterin “pivot” diyerek bağırdığını ve ekranınızın sağa gerçek döndüğünü göreceksiniz. Tekrar basınca karakter, daha yüksek sesle bağıracak ve ekran bu sefer sol tarafa yanlışsız yatacak. Bu koltuğa iki kez daha tıklayın. Çıkan sonuç, dizinin hayranları için hoş bir sürpriz olacak. Olağan bu, yalnızca Ross Geller için de geçerli değil, öteki karakterlere özel “easter egg”ler de bulunuyor.

2. Rachel Green:

Jennifer Aniston’ın canlandırdığı Rachel Green karakterini Google'da aratırsanız aynı yerde karakterin ikonik saç modelinin olduğu bir çizim göreceksiniz. Bu ikona tıklayınca Google sizi Görseller'de “The Rachel” arama sonuçlarına yönlendirecek.

3. Joey Tribbiani:

Arama kısmına Matt LeBlanc’ın canlandırdığı Joey Tribbiani’yi müellif ve sağ köşede çıkan pizza dilimi simgesine tıklarsınız ekranda bir anda çeşitli yiyeceklerin çıktığını ve karakterin “Joey doesn’t share food” (Joey, yemeğini paylaşmaz) dediğini duyacaksınız.

4. Phoebe Buffay:

Lisa Kudrow’un hayat verdiği Phoebe Buffay’in ismini arama kısmına yazdığınızda birebir yerde ufak bir gitar ikonunun yer aldığını göreceksiniz. Bu ikona tıklarsanız karakterin söylediği “Smelly Cat” müziğini dinleyebilir birebir vakitte ekrandan geçen kediyi de izleyebilirsiniz.

5. Chandler Bing:

Matthew Perry’nin canlandırdığı Chandler Bing’i aratırsanız karakterle özdeşleşmiş olan televizyon koltuğunu göreceksiniz. Bu koltuğa tıklarsanız bir ördek ve bir civciv ekranınızda belirecek. Koltuğa tekrar tıklarsanız da ekrandan yok olacaklar.

6. Monica Geller:

Ekibin son üyesi ve Courtney Cox tarafından canlandırılan Monica Geller’ın ismini Google’a yazarsanız bir paklık kovasının belirdiğini göreceksiniz. Bu kovaya tıklarsanız karakterin isminin daha da parladığını göreceksiniz.

Google’ın meşhur dizi için hazırladığı bu sürprizi siz nasıl buldunuz? Fikirlerinizi ve niyetlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu