Çıplak fotoğraf ile bağış toplayan modelin başı kaygıda

Avustralya’da günlerdir süren orman yangınları hala gündemdeki tazeliğini koruyor. Yangınları söndürmek için mahallî ünitelerin çalışmaları devam ederken dünyanın farklı yerlerinden dayanak gelmeye devam ediyor.

Çıplak fotoğraf ile bağış toplayan modelin başı dertte

20 yaşındaki manken Kaylen Vard ise yardım için farklı bir yol izledi.  10 dolar bağış karşılığında bağışçılarına çıplak fotoğraflarını yollayan Vard, bu yolla 500 bin dolar bağış topladığını açıkladı.

Genç modelin BuzzFeed News‘e verdiği demeçte, “Avustralya’daki yangınlarla ilgili Twitter’daki tüm yayınları görüyordum ve medyada çok fazla yer almamasından ve insanların bağış yapmamasından sahiden telaşlıydım.” dedi.

Ward, halihazırda hayatını çevrimiçi çıplak fotoğraf satarak kazanıyordu. Bunu bir hayır işine çevirmeye karar verdi. 3 Ocak’ta Avustralya hayır kurumları listesine en az 10 $ bağışta bulunduğunu kanıtlayan herkese özel ileti ile çıplak bir fotoğraf yollayacağını belirten bir tweet attı. 

Sosyal medyada Naked Philantthist ismi ile yaptığı paylaşım dakikalar içerisinde 40 bin retweet sayısına ulaştı ve gelen kutusu bildiri bombardımanına tutuldu.

Beklediğinin üzerinde bir ilgi ile karşılaşan Vard, bu günlerde kurduğu 4 kişilik takım ile bildirileri cevaplamaya çalışıyor

Modelin Twitter‘da başlattığı kampanya son olarak Instagram‘a sıçradı. Los Angeles‘li genç modelin son yaptığı açıklamaya nazaran ise Instagram hesabı cinsellik kurallarına uymadığından ötürü kapatıldı.

Genç model buna karşın kampanyasını Twitter’da sürdürüyor.

Başa dön tuşu