Türkler tepki gösterdi WhatsApp geri adım attı!

Son günlerin en büyük tartışmalarından biri olan WhatsApp‘ın Türkiye ve kimi ülkelerde kullanıcı bilgilerini Facebook ile paylaşmaya zorlaması konusunda yeni bir gelişme yaşandı. Dayatma ile Facebook ile datalarını paylaşmayan kullanıcılara 8 Şubat’a kadar müddet veren şirket bu kararından vazgeçti.

Türkler reaksiyon gösterdi WhatsApp geri adım attı

Bugüne kadar hususla ilgili geri adım atmayacağını açıklayan Facebook, sonunda yola geldi ve 8 Şubat’a kadar verdiği süreyi 15 Mayıs‘a kadar uzattığını duyurdu. Yakın vakte kadar bu hususta geri adım atmayacağının altını çizen şirket bilhassa Türkiye ve Hindistan’dan gelen reaksiyonlar sonucunda bu geçişi ertelediğini duyurdu.

Dünya çapında birçok ülkede bu usul bir dayatmaya giden şirket bu mecburiliği Avrupa Birliği ülkelerinde yürürlüğe koymamıştı. Türkiye’den gelen reaksiyonların artması, kullanıcıların Bip, Telegram ve Signal üzere alternatiflere yönelmesi ile paniğe kapılan Facebook, bu mecburiliği 15 Mayıs’a kadar ertelediğini duyurdu.

Bundan sonraki süreçte neler olacağı tam olarak bilinmiyor. Lakin Facebook, 15 Mayıs’ta da emsal bir mecburilik getirirse reaksiyonların daha da büyümesi mümkün görünüyor.

Başa dön tuşu