Clubhouse ile para kazanabilirsiniz!

Sosyal ses uygulaması Clubhouse, bugünden itibaren tüm kullanıcıların öbür içerik oluşturuculara ödeme yapmasına müsaade verecek. Direkt uygulamanın içine yerleştirilen ödeme aracı sayesinde kullanıcılar birbirine para gönderebilecek. Clubhouse, rastgele bir kesinti yapılmayacağını da söylüyor.

Yani içerik oluşturucular, gönderilen paranın tamamını alıyor. Lakin şimdi herkes ödeme alamayacak; Clubhouse, küçük bir test kümesiyle başlayarak kademe kademe bu özellik başka kullanıcılara da sunulacak.

Para gönderme işlemide hayli kolay. Ödeme alabilen bir Clubhouse içerik oluşturucusuna ödeme yapmak için profiline, akabinde “Para Gönder” düğmesine dokunun ve akabinde ne kadar göndereceğinizi seçin. Hepsi bu kadar.

Ayrıca, Clubhouse’un ödeme sürece ortağı olan Stripe’e giden “küçük bir kart süreç ücreti” ödemeniz gerekecektir. Birinci sefer birine ödeme yapmayı denediğinizde, Clubhouse sizden bir kredi yahut banka kartı eklemenizi isteyecektir.

Doğrudan ödeme haberleri, Clubhouse’un birinci içerik oluşturucu hızlandırıcı programını duyurmasından birkaç hafta sonra geldi. Clubhouse Creator First, izleyicilerini oluşturmalarına ve gösterilerinden para kazanmalarına yardımcı olmak için 20 istekli konut sahibi ve içerik oluşturucuyu görevlendirecek.

Hızlandırıcı ve yeni direkt ödemeler, içerik oluşturucuları Clubhouse’un toplumsal ses formatını kopyalayan başka birçok toplumsal medya platformundan birine atlamak yerine Clubhouse’da kalmaya daha fazla teşvik edebilir. Şu anda, Clubhouse yalnızca iOS‘te sadece davetiye kullanılabilen bir uygulama olarak kullanılabiliyor. Lakin Android sürümü üzerinde de çalışmalar devam ediyor.

Görünüşe nazaran Clubhouse daha uzun mühletler bizlerle birlikte olacak. Bilhassa içerik üreticilerine yapacakları teşvikler sayesinde uygulamanın kullanım oranında önemli artışların yaşanması bekleniyor. Android sürümü de geldiğinde kullanıcı sayısında büyük bir patlama yaşanacağını düşünüyoruz.

Başa dön tuşu