Cümlelerdeki Hataları Bulan Türkçeyaz.com ile Tanışın

Türkçe akıllı yazım denetleyicisi olan Türkçeyaz.com, yaklaşık yedi aylık kapsamlı bir çalışmanın sonucunda hayata geçirildi. Ertuğrul Çetin tarafından geliştirilen hizmet, İngilizce cümlelerdeki yazım kusurlarını bulan Grammarly uygulaması ile misal bir yaklaşıma sahip. 

Yapay zeka algoritması ile güçlendirilen Türkçeyaz.com, kullanıcı dostu bir arayüzle geliyor. Platform sırf kurduğunuz cümlelerdeki yanılgıları bulmanıza yardımcı olmuyor. Birebir vakitte noktalama işaretlerini doğru kullanıp kullanmadığınız konusunda da size yol gösteriyor.

Türkçeyaz.com’a girdikten sonra bembeyaz bir ekranla karşılaşıyorsunuz. Buradaki yere rastgele bir cümle yazdıktan sonra, çabucak sağ tarafta paragraf, söz ve karakter sayılarını göreceksiniz. Akabinde çabucak üstte bulunan yeşil renkteki ‘Denetle’ tuşuna basarak, cümlenizde ne kadar yazım yanlışı olduğu görebilirsiniz. 

Sizlere farklı söz teklifleri de sunan Türkçeyaz.com, tek seferde 1000 karakterli bir metnin kontrolünü yapmanıza müsaade veriyor. Platformda rastgele bir reklam yok. Bu da kullanıcı tecrübesini kıymetli ölçüde güzelleştiren bir faktör.

Şu an için rastgele bir gelir modeline sahip olmayan Türkçeyaz.com, yakın vakit sonra kullanıcılara çok daha spesifik özellikler sunan fiyatlı bir üyelik modeli çıkarmaya hazırlanıyor. Türkçeyaz.com’a buradaki bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu