Daha ucuz bir Youtube paketi geliyor! İşte Premium Lite

Youtube, reklamlardan usanan kullanıcılar için yeni bir paketi test ediyor. Yeni Premium Lite isimli paket çevrimdışı indirme, art planda oynatma üzere Youtube Premium özellikleri içermeyecek. Paket yalnızca reklamları kaldırmaya odaklanacak. Fiyatı ise Premium paketten çok daha ucuz olacak.

Youtube, paketleriyle platformuna kullanıcı çekmek için uğraşıyor. Şirket, bir çok indirim ve kampanya yapsa da istediği ivmeyi yakalamış değil. Şirket artık daha kolay ve ucuz bir planla gelerek istikrarları değiştirmek istiyor.

Youtube, daha ucuz bir paket olan Premium Lite ile geliyor

Özellik artık aşikâr bölgelerde deneniyor. Premium paketin içerdiği birden fazla özelliği içermese de Youtube ve Youtube Kids için reklamları büsbütün ortadan kaldırıyor. Zati Youtube kullanıcıları da en çok reklamlardan şikayetçi. Daha ucuz ve daha amaç odaklı bir paket herkesin ilgisini çekecektir.

Şirket, Premium Lite özelliğini Belçika, Danimarka, Lüksemburg ve Norveç’te test ettiğini duyurdu. Özellik ülkemize de gelir mi şimdi belirli değil fakat gelirse birçok kullanıcının tercihi olacaktır.

Youtube Müzik de şirketin beklediği kadar muvaffakiyet elde etmiş değil. Beşerler hala müzik dinlemek için Spotify yahut Apple Müzik üzere platformları kullanıyor. Şirketin gayesi platformuna daha fazla kullanıcı gelmesini sağlamak. Planın Avrupa fiyatı ise 6.99 euro olarak belirlendi. Ülkemize gelmesi durumunda mevcut Premium paketinden daha ucuz olacaktır.

Başa dön tuşu