TikTok Creator Marketplace Türkiye’de kullanıma sunuldu

Dünyanın en tanınan kısa görüntü platformu TikTok, markalar ve içerik üreticilerinin etkileşim kurabileceği TikTok Creator Marketplace’i Türkiye’de hayata geçirdi. Marka ve ajansların TikTok içerik üreticileriyle buluşabildiği Creator Marketplace, iki taraf ortasında özgün bir etkileşim kurulmasına imkan tanıyor.

TikTok içeriklerindeki yaratıcılık ve özgünlük, kullanıcılar ve markalar için olumlu bir izlenim yaratıyor. Bağımsız araştırma şirketi Nielsen’in Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye’de gerçekleştirdiği otantisite çalışmasına nazaran; iştirakçiler TikTok’u daha özgün ve gerçekçi buluyor. Araştırma sonucuna nazaran iştirakçilerin yüzde 75’i TikTok’u ‘cesaret’, yüzde 76’sı da ‘özgürlük’ kavramlarıyla ilişkilendiriyor ve TikTok’u niyet ve hislerin yargılanma korkusu olmadan, açıkça tabir edilebildiği platform olarak nitelendiriyor. Araştırmada yer alan öteki sonuçlara nazaran; TikTok kullanıcılarının yüzde 59’u uygulamadan hiç sıkılmıyor, yüzde 76’sı kıskançlık duymuyor ve yüzde 67’si de içerikleri gezerken hiç gerginlik hissetmiyor.

TikTok Creator Marketplace Türkiye’de kullanıma sunuldu

Kullanıcı iştirakini teşvik eden kampanyalar, TikTok tarzıyla oluşturulan, akış sayfasında gösterilen reklamlar ve SparkAds üzere lokal reklamcılık biçimleri; platformu markalar için çağdaş bir pazarlama mecrası haline getiriyor. Bu bağlamda TikTok Creator Marketplace, markaların kendilerine uygun içerik üreticilerini bulmalarına ve bu hususta derin tahliller yapmasına imkan sağlayacak.

TikTok Ortadoğu, Afrika, Türkiye, Pakistan Gelişen Pazarlar ve Global İş Tahlilleri Lideri Scott Thwaites bahisle ilgili niyetlerini “Topluluğumuzu, markaları ve içerik üreticilerini desteklemek; onlara bedel katmak için her vakit yeni yollar keşfediyoruz. Markalar kaliteli ve maksadına uygun içerik oluşturmaya ait içgörüler almak emeliyle, içerik üreticilerini yakından gözlemlemeye başladı. Biz burada içerik üreticileri ve markalar ortasındaki iş birlikleri için daha yaratıcı fırsatlar görüyoruz . TikTok, gerçeği yansıttığı için içerik üreticileri tarafından sevilen eğlenceli bir platform. Biz de onların yalnızca kendilerini en yaratıcı formda söz etmek için gerçek araçlara sahip olmalarını sağlamakla kalmıyor, birebir vakitte müspet bir tecrübe yaşamaya devam etmeleri için çalışıyoruz.” kelamlarıyla lisana getirdi.

Başa dön tuşu