Elon Musk haklı çıktı! Twitter düğmeye bastı

Sosyal medya devi Twitter, şirketin güvenlik siyaseti için düğmeye bastı. Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter’ın bot hesapları engellemediğini argüman ederek satın almaktan vazgeçtiğini açıkladı. Bununla birlikte Twitter’ın eski güvenlik lideri Peiter Zatko, şirketin güvenlik siyasetinin ziyanlı içerikleri engelleyemediğini belirtti.

Çalışmalar başladı

Twitter, ziyanlı içerikleri ve düzmece hesapları inceleme ismini verdiği iki farklı denetim sistemine sahip. Şirket, iki farklı grubu birleştirerek HPS olarak isimlendirecek.

Hazırlanan takımın haziran ayında şirkete katılan, daha evvel Amazon ve Google üzere firmalarda çalışmış Ella Irwin tarafından yönetileceği belirtiliyor. Reuters, Irwin’in HPS projelerine öncelik verdiğini bildiren bir e-posta gönderdiğini açıkladı.

Çalışma arkadaşlarına duyuru yapan Irwin, “Belirli meselelere odaklanacak, tek bir grup olarak birlikte çalışacak çalışma arkadaşlarına muhtaçlığımız var.” tabirlerine yer verdi. Mevzu hakkında açıklama yapan Twitter sözcüsü, vazife değişikliğinin şirketin önceliklerine ve gayelerine hizmet ettiğini açıkladı.

Yakın vakitte ziyanlı ve aldatıcı içerikleri inceleyen Twitter grubundan azımsanamayacak kadar çok çalışanın ayrıldığı sızdırıldı. Analistler, iki ünitenin birleştirilmesinin şirket için kıymetli bir adım olduğunu belirtiyor.

Başa dön tuşu