Twitter, bu aygıtlara takviyesi kesiyor!

Twitter iOS uygulaması son güncellemesi ile birtakım kullanıcılarını üzdü. Bu güncelleme ile Twitter uygulamasının artık iOS 9 ve eski sürümler için dayanak vermeyeceği söz edildi.

Twitter, bu aygıtlara takviyesi kesiyor!

Twitter tarafından yapılan açıklamalar sonrasında yeni bir güncelleme yapılmasına karar verildi. Alınan karar Apple kullanan bireyleri yakından ilgilendiriyor. Bu açıklamaya nazaran, Twitter iOS uygulaması ile birlikte birtakım güncellemelerin Twitter tarafından artık desteklenmeyecek olduğu belirtildi.

Yayınlanan son güncelleme sonrasında, uygulamanın kimi sistem kararlılıklarını geliştirdiği görülüyor. Çökme meselelerinin önüne geçilmesini ve uygulamanın daha yanlışsız çalışması ismine yayınlanan güncellemenin 8.26 sürüm notlarında, kısa mühlet sonra iOS 9 serisine dayanağın kesileceği belirtiliyor.

Ancak mevcut kullanım oranlarına baktığımız zaman iOS 9 kullanan cihazların sayısının çok yüksek olmadığını görüyoruz. Durumdan çok fazla kullanıcının etkilenmeyecek olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ayrıyeten bu kararın Twitter tarafından kesin olduğu ve çok kısa müddette uygulamaya konacağı belirtildi.

Böyle bir karara imza atılmasının ana nedeni ise; hem gelecek yeni güncellemelerin, eski işletim sisteminde sıkıntılara neden oluyor olması hem de eski sürümlerde kimi çökme problemleri yaşanıyor olması.

Yatırımcıları varlıklı eden pay senedi

İlan

Başa dön tuşu