Elon Musk Türkiye üzerinden Apple ile dalga geçti!

Teknoloji gündemini az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere geçtiğimiz günlerde Apple’ın yeni aktifliği gerçekleşmişti. Gerçekleşen bu aktiflik sonrasında Apple Store güncellendi ve birtakım yeni ekipmanlar satışa sunuldu. Satışa sunulan yeni aksesuarlar ortasında Apple’ın temizleme bezi de bulunuyordu.

Bu kolay bezin hem Avrupa, hem Amerika, hem de Türkiye fiyatı kullanıcıları şaşkına uğrattı. Pek çok üreticinin fiyatsız olarak sunduğu bu temizleme bezi için Apple absürt bir fiyat etiketi koymuştu. Dolayısıyla bu durum toplumsal medyada dalga konusu oldu.

Elon Musk Türkiye üzerinden Apple ile dalga geçti!

Öyle ki Elon Musk bil bu olay ile dalga geçti. Musk, Tim Cook’un Avrupa’daki en büyük Apple mağazasının Türkiye’de açılmasına ait attığı tweet’e karşılık olarak “Come see the Apple Cloth” sözlerini kullandı. Yani gelin ve Apple’ın temizleme bezini görün.

Şu anda Tim Cook cephesinden bu tweete bir karşılık gelmiş değil. Ama şunu da görmezden gelemeyiz. Kolay bir bez kesimi için 200 TL’lik fiyat belirlemek çok da akla mantığa uygun bir davranış değil.

Gerçi Apple yeniden ne yapsak satılır başıyla bir etiket belirlemiş. Orası büsbütün farklı bir bahis. Bakalım bu bez sahiden de ilgi görebilecek mi? Bunu yakında göreceğiz.

Başa dön tuşu