IMDb’nin Çoğu Kişi Tarafından Keşfedilmemiş 5 Özelliği

Birçok internet kullanıcısı için IMDb, izlemeyi düşündüğümüz bir sinemanın derecelendirmesini görmek, sinema hakkında bir fikir ya da kıymetlendirme sahibi olmak için kullandığımız bir siteden ibaret. Aslına bakarsanız IMDb bundan çok daha fazlasını içinde barındırıyor; gelin fazla bilinmeyen 5 özelliğiyle IMDb'ye yakından bakalım…

İçerik Danışmanlığı Kılavuzu

IMDb’de yer alan sinemaların çabucak hemen hepsi bir sertifikaya sahiptir; bu sertifika yardımı ile sinemaların hangi yaş kitlesine uygun olduğu ve sinemanın tipine dair bilgilere ulaşmak bildiğiniz üzere mümkün. Kelam konusu bilhassa çocuklara yönelik bir sinema olduğunda bu sertifika bilgileri varsayım ettiğinizden de derin bir bilgi kaynağına dönüşüyor. IMDb’de çocuklara yönelik rastgele bir çizgi sinema ya da sinemanın sayfasını ziyaret ettiğinizde “Ebeveyn Rehberi” kısmına girerek sinema hakkında derinlemesine bir bilgi havuzuna ulaşabilirsiniz.

Yakında Vizyona Girecekler

Vizyona girecek sinemalara dair, bulup bulabildiğiniz en muteber ve en geniş skalada bilgi kaynaklarından biri olan IMDb’nin kelam konusu özelliğini, kullanan sinemaseverlerin sayısı bir epey az. Sinemaların çıkış tarihine dair bilgilerin yanında, yayınlanan tüm teaser ve fragmanlara da anında ulaşabileceğinizi hatırlatmak gerekiyor.

İzleme Listesi

Ücretsiz bir IMDb hesabı açarak ulaşabileceğiniz bu bilhassa ile izlediğiniz ya da izlemeyi planladığınız sinemaların bir listesini oluşturabilir, tercih ederseniz arkadaşlarınızla da bu listeyi paylaşabilirsiniz.

En Düzgünler ve Kullanıcı Listeleri

İzleyecek yeni bir şeyler aradığınızda muhakkak IMDb’yi ziyaret etmelisiniz.Yalnızca sinema alanında değil Tv şovları etabında da “En İyiler” listesi bulunan sitede, ayrıyeten kullanıcı listelerini ve beğenilerini de inceleyerek hoşlanacağınız bir içeriği keşfetmek epeyce kolay.

Kamera Gerisi, Çekim Yanılgıları ve Röportajlar

Birçok sinemasever için hoşlandıkları sinemaların kamera ardı imgelerini ve çekim kusurlarını izlemek neredeyse sinemanın aslını izlemek kadar keyifli. IMDb kamera ardına yönelik hizmetleri çerçevesinde birçok sinemaya dair eğlenceli içerikleri ve röportajları sizlere sunuyor.

Başa dön tuşu