Elon Musk’ın Paylaşımları Twitter Ana Sayfada Gösteriliyor

Elon Musk, Twitter algoritmasını kendi lehine değiştirtti. Kullanıcılar, Musk’ın tüm paylaşımlarını ana sayfada görmeye başladılar.

44 milyar dolar karşılığında Twitter’ı satın alan Elon Musk, platform ile ilgili oldukça dikkat çekici bir karar almış gibi görünüyor. Zira Twitter’a girip gezinti yapan kullanıcılar, takip etseler de etmeseler de Elon Musk’ın paylaşımlarını görmeye başladılar.

Twitter’daki paylaşımlar “Sana Özel” ve “Takip Edilenler” şeklinde iki farklı bölüm altında gösteriliyor. Eğer Sana Özel bölümüne girer ve bir süre gezinti yaparsanız, Elon Musk tarafından yapılan paylaşımları sıklıkla görmeye başlayabilirsiniz. Üstelik bu bir hata değil. Edinilen bilgiye göre Musk, platform algoritmasının bu şekilde çalışmasını sağlamak için talimat verdi. Ekip de Musk’ın istediğini yaptı.

Elon Musk, paylaşım görüntüleme sayısı düşük olduğu için bir yazılımcıyı kovdu!

Elon Musk Twitter

Elon Musk, bundan birkaç gün önce dikkat çeken bir gelişme ile gündeme geldi. Edinilen bilgilere göre Musk, paylaşımlarının görüntüleme sayısı düşük olduğu için yazılımcılarla bir toplantı yaptı. Bu toplantı sonucunda bir mühendis de kovuldu. Yapılan incelemelerde ise Twitter algoritmasında herhangi bir hata tespit edilemedi. İşin aslı, kullanıcıların Elon Musk’a olan ilgisini kaybetmesiydi. Zira Musk’ın hesabı, Nisan 2022’de platformdaki en popüler hesaplar arasındaydı.

Twitter’ın Resmi İşletmelere Verdiği Altın Onay Tikinin Fiyatını 1.000 Dolar Yapacağı İddia Edildi

Elon Musk’tan açıklama: Bizi izlemeye devam edin

Kaynak :
https://www.theverge.com/2023/2/13/23598514/twitter-algorithm-elon-musk-tweets

Başa dön tuşu