En çok abonesi olan 20 Türk YouTube kanalı

YouTube Türkiye’de işler çok süratli değişiyor. İşte yeni datalara nazaran en çok abone sayısına sahip olan 20 Türk YouTube kanalı!

YouTuber’lık son periyodun en tanınan işlerinden biri haline geldi. Pandemi ile birlikte insanların karantinada kalması görüntü paylaşım sitelerine olan ilgiyi arttırdı ve bu da YouTube üzere mecraların ziyaretçi sayısını gözler görülür biçimde yükseltti. Bahsini ettiğimiz ilginin kanalların abone sayılarına da yansıdığını net bir halde söyleyebiliriz. Bu haberimizde ise Türkiye’nin en fazla abone sayısına sahip olan 20 kanalını sizler için bir ortaya getiriyoruz.

Listemize göz attığımız vakit çocuk oyun kanalı sayısının bir oldukça yüksek olduğuna şahit oluyoruz. Giderek sanal hale gelen dünyamızda çocukların ve hatta bebeklerin bile telefonlardan YouTube görüntüleri izlediği bir gerçek. Bu da çocuk kanallarının izlenme oranlarını etkileyen en değerli etkenlerin başında geliyor. Esasen listemizde TRT Çocuk, Oyuncu Yusuf, Afacan TV, Şirin Dostlar ve OYUNCAKOYNUYORUM ismindeki çocuk kanallarının hatırı sayılır abone sayılarına ulaştığı da görülüyor.

Zirvede ise bir müzik kanalı olan netd müzik yer alıyor. 19 milyonu aşkın kişi tarafından takip edilen kanal, usta müzisyenler ile çalışmalarının karşılığını almış üzere gözüküyor. Dilerseniz galerimiz hakkında daha fazla ip ucu vermeden listenin tamamına bir bakmış olalım. İşte en çok abonesi olan 20 Türk YouTube kanalı!

Berkcan Güven

4,02 milyon

Oyuncu Yusuf

4,13 milyon

Alper Rende

4,25 milyon

Başa dön tuşu