En fazla takipçisi olan 15 TikTok hesabı!

Eğleceli görüntülerin paylaşıldığı ve son on yılın en süratli büyüyen toplumsal medya platformu olan  TikTok‘un bu süratli ilerlemesi günden güne büyümeye devam ediyor. Bilmeyenler için belirtelim, TikTok veya Çin’de bilinen adıyla Douyin ilk olarak Eylül 2016 yılında hayatımıza girdi. Uygulama içerisinde yer alan binlerce ses ve efekt sayesinde kullanıcılar istedikleri görüntüleri çekerek kendi profillerinde yayınlayabilmektedir. Keyifle vakit geçirerek kısa görüntüleri izlemek yahut çekmek için oluşturulmuş uygulamada, sevdiğiniz görüntüleri beğenme özelliği de bulunmaktadır. Her geçen gün daha da tanınan hale gelen uygulama, içerisinde görüntü oluşturma ve paylaşım yapmanın yanı sıra canlı yayın imkanı da sağlayarak her geçen gün popülerleşmeye devam ediyor. Bu özellikleri sayesinde kullanıcılar tarafından epey beğenilerek sıkça kullanılan platformun dünya üzerindeki indirme sayısı 1,5 milyarı geçmiş durumda.

Zaten geçtiğimiz Şubat ayında, ABD merkezli taşınabilir uygulama pazar araştırma şirketi Sensor Tower 2019 raporunu yayınlamış ve Çinli toplumsal medya platformunun, Facebook uygulamaları haricinde en çok indirilen uygulamalar listesinde birinci 5’e girebilen tek uygulama olduğunu açıklamıştı. Listeye 2018 yılında 4. sıradan giriş yapan TikTok, 2019 yılında iki basamak yükseldi. 2019’da 711 milyon sefer telefonlara indirilen TikTok, WhatsApp’ın akabinde en çok indirilen 2. uygulama olmayı başardı. Kullanıcılarının 15 saniyelik görüntüler çekmesine müsaade veren TikTok 2019’un Aralık ayında 40 milyon dolar gelir elde ederek, en çok gelir sağlayan 7. uygulama olmayı başardı. Ayrıyeten kullanıma sunulduğu günden bu yana 250 milyon dolara yakın gelir sağlayan TikTok, toplam gelirinin yüzde 71’ini 2019 yılında elde etmişti.

Koronavirüs salgını sebebi ile konuta kapandığımız bu günlerde daha da sık kullandığımız uygulamada vakit zaman görüntü izlemeyi bırakıp, hangi hesapların ne kadar takipçi sayısına sahip olduğunu inceleriz. Merkalıları için en fazla takipçisi olan 15 TikTok hesabını sizler için bir ortaya getirdik.

İşte en fazla takipçisi olan 15 TikTok hesabı;

15- LIVE TV

Takipçi Sayısı: 23,363,332

14- Kristen Hancher

Takipçi Sayısı: 23,533,640

13- Arishfa Khan

Takipçi Sayısı: 23,717,331

Başa dön tuşu