Enes Batur için kötü haber geldi!

Türkiye’nin en çok aboneye sahip olan YouTuber’ı Enes Batur, 15 milyon aboneye özel görüntü yüklemeye çalıştığı sırada enteresan bir ikaz ile karşılaştı. Ünlü YouTuber’ın bundan tam 5 yıl evvel YouTube’a yüklediği görüntüden ötürü bir mühlet platforma görüntü yükleyemeceği ortaya çıktı.

Bu sorunu Instagram hesabından belirten Enes Batur, haklı olarak biraz isyan etti. Instagram kıssasında; “offff sonu krizi geçiricem hakikaten… 5 Yıl Evvel yayınladığım bir görüntü yüzünden İhtar aldım, YouTube’a görüntü yüklemem yasaklandı.” sözünde bulundu.

YouTube’un topluluk kurallarını ihlal eden o görüntünün şimdilik hangi görüntü olduğu açıklanmadı. Fakat 15 milyon üzere epey fazla bir aboneye sahip olan bir YouTuber’ın 5 yıl önceki görüntüsünden ötürü görüntü yükleyememesi epey üzücü. Enes’in YouTube ile irtibata geçip geçmediği şimdi bilinmiyor.

Enes Batur’un aslında bu birinci olayı değil. Daha evvel de birtakım görüntülerden ötürü ihtar alan YouTuber, kanalının kapanması ile karşı karşıya kalmıştı. Kimi görüntülerinin çalıntı çıkması ile suçlanan ünlü YouTuber, bu olay sonrası aklanmayı başarmıştı.

15 Milyon takipçisi ile rekora koşan ve sinema kesimine de el atan Enes Batur’un bu sorunu da çözeceğini düşünüyoruz. Pekala, siz Türkiye’nin en büyük kanalı hakkında ne düşünüyorsunuz? YouTube’un bu uygulaması yanlışsız mu? Gelin yorumlarda tartışalım.

Başa dön tuşu