Süper Kupa’da Sahaya Giren YouTuber’ın Kanalı Eriyor

Bu gece İstanbul’da gerçekleşen ve dünyadaki tüm futbolseverleri ekrana kitleyen Harika Kupa maçında, futbolun kendisinden çok konuşulan alana girme olayı reaksiyon çekmeye devam ediyor. Ülkemizin en büyük YouTuber’larından biri olarak kabul edilen Meczup Mi Ne? kanalının sahibi Ali Abdülselam Yılmaz, Muhteşem Kupa maçında Türkiye’nin reaksiyonunu çeken bir olaya imza attı.

Liverpool ve Chelsea ortasında oynanan Üstün Kupa maçının 14’üncü dakikasında alana giren Yılmaz, koşarak kalenin içine girmeye çalışmıştı. UEFA’nın daha evvel karşılaştığı olaylar sonrası koyduğu sert kurallardan dolayı televizyon ekranlarında gösterilmeyen YouTuber, güvenlik güçleri tarafından kıskıvrak yakalanarak sahanın dışına çıkarıldı.

Dünyanın izlediği bir maçın yaklaşık 1 dakika durmasına neden olan ve Türkiye’yi makus gösterdiğini söyleyen binlerce insan ise Twitter ve başka toplumsal medyalardan Ali Abdülselam Yılmaz’a reaksiyon gösterdi.

Deli Mi Ne? YouTube Kanalı Takipçi Kaybediyor

Bu yakışıksız imajların akabinde Ali Abdülselam Yılmaz’ın YouTube kanalı “Deli Mi Ne?” boykot edilmeye başlandı. Twitter’da sayısız Tweet atan beşerler, YouTube kanalının takibini bırakmaya başladı. Abone sayısı süratli bir biçimde düşmeye devam eden YouTube kanalı, bizim bu haberi yazdığımız sırada 4,583 milyondan 4,530 milyon aboneye düştü. Yalnızca 4 saatte 44 bin abone kaybeden ve kaybetmeye devam eden YouTuber’dan şimdi mevzuya ait bir açıklama gelmedi.

Twitter’da Türkiye ismini makûs gösterdiği için para ve mahpus cezası almasını isteyen beşerler, olayı daha fazla büyütecekmiş üzere duruyor.

Başa dön tuşu