Facebook çöpçatanlık ağını genişletiyor!

Facebook’un birinci olarak 2018 yılında ”F8 Geliştiriciler Konferansı” kapsamında duyurduğu çöpçatanlık uygulaması Facebook Dating, 32 ülkede daha kullanıma sunuldu!

Facebook çöpçatanlık ağını genişletiyor!

Bilindiği üzere Facebook, kullanıcılar tarafından epeyce beğenilen ve de yüksek kullanıcı sayısına sahip uygulamaları satın alarak bünyesine dahil etmeyi amaçlayan bir siyaset izliyor. Örneğin Whatsapp bu manada en bilinen uygulama.

Ancak satın alma konusunda işler her vakit planlandığı üzere gitmiyor. Bu durumda ise şirket o uygulamaya ilişkin özellikleri bünyesine dahil ederek rakip olma yolunu seçiyor. Örneğin şirket daha önce TikTok ve Snapchat’e ait özellikleri platforma entegre etmişti.

Şirket, toplumsal medya devi Tinder‘a rakip olarak geliştirdiği çöpçatanlık servisi Facebook Dating‘i de tıpkı halde geçtiğimiz yıl ABD’de kullanıma sunmuştu. Facebook Dating sonunda Avrupa’ya da açıldı. Uygulama Avrupa’daki 32 ülkede daha kullanıma sunuldu. 

Şirket, çöpçatanlık uygulamasını kullanırken profilini saklı tutmak isteyenler için ana profili kullanmak zorunda kılmıyor. Facebook Dating’i kullanan bireyler yalnızca isimlerinin olduğu yeni profiller oluşturuyor ve birebir süreci yapan başka kullanıcıları görebiliyor.

Başa dön tuşu