WhatsApp beklenen özelliği kullanıcılarına sunuyor

Bildiğiniz üzere günümüzde dünyanın en ünlü iletileşme uygulaması WhatsApp. Kelam konusu uygulama her ne kadar bir periyot kan kaybı yaşasa da kullanıcı sayısı olarak en yakın rakibi olan Telegram’ın fersah fersah önünde yer alıyor.

Ancak Meta şirketi, sahibi olduğu bu iletileşme platformunun kullanım tecrübesini en üst çıkarmak ismine çalışmalarına devam ediyor. Buna nazaran WhatsApp, kullanıcılarının uzun vakittir beklediği bir özelliği sonunda devreye alabilir. İşte haberin detayları!

WhatsApp beklenen özelliği kullanıcılarına sunuyor

Gelen haberlere nazaran şirket yetkililer, son görülmenin yalnızca kimi şahıslar tarafından görünmesini test ediyor. Böylelikle son görülme için açık yahut kapalı olmak üzere sadece iki seçenek ortasında sıkışıp kalmak yerine, son görülmemizin kimler tarafından görülebileceğini de seçebileceğiz. Bu oldukça kıymetli bir nokta lakin şirketin sürprizleri bununla hudutlu değil.

Denemede olan bir öbür özellik ise ferdî avatarlar. Buna nazaran ilgili güncelleme sunulduğu vakit kullanıcılar kendi avatarlarını oluşturup profil fotoğrafı haline getirebilecekler. Hatta oluşturulan bu avatarlar, yazışma esnasında çıkartma olarak da kullanılabilecek. Lakin bu özelliklerin şimdi test etabında olduğunu bir sefer daha hatırlatmakta yarar var. Yani bugünden yarına gelecek güncellemelerden bahsetmiyoruz. WhatsApp güncellemeleri hakkında ayrıntılar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam ediyor olacağız.

Başa dön tuşu