WhatsApp bitti Telegram başladı! Görüntülü konuşmalar kayıt altına alınacak

WhatsApp geçtiğimiz devirlerde kapalılık kontratı değişiklikleri sebebiyle bir çok kullanıcısını Telegram’a kaybetmişti. İnsanların WhatsApp’ı terketme sebebi konuşmaların Facebook ile paylaşılacak olmasıydı.

Ancak artık emsal bir atılım de Telegram’dan geldi. Telegram, canlı yayınların ve manzaralı konuşmaların kayıt altına alınmasını sağlayacak yeni bir özellik duyurdu.

Telegram canlı yayın ve imajlı konuşmaları kaydedecek

Telegram, Eylül ayının başında “8’inci yıla özel güncelleme” yayınladı. Bu güncelleme sayesinde kullanıcılar bin şahsa kadar izleyici ve sınırsız sayıdaki dinleyici ile canlı yayın yapabilecekti. Fakat güncellemenin kullanıcıları şad etmeyecek bir detayı daha çıktı. “Sohbet Temaları” isimli bu özellik ile uygulamada yer alacak öteki yenilikler de duyuruldu.

Bu güncelleme ile birlikte kullanıcılar farklı temalara erişebilecek. Bu temalar yeni sohbet baloncukları, art planlar ve desenler içeriyor. Fakat ayrıyeten kullanıcıların canlı yayınları ve imajlı konuşmaları da kaydedilecek. Telegram’ın bu hamleyi yapmasının birtakım sebepleri var. Uygulama izlenmediği için siber hatalar için ülkü bir ortam. İşlenen siber hataların önüne geçmeyi planlayan Telegram bu türlü bir uygulama sunuyor.

Ancak WhatsApp’ın kapalılık mukavelesinin o kadar reaksiyon çekmesi göz önüne alınırsa Telegram’ın bu atılımı nasıl karşılanacak bekleyip göreceğiz. Kaydedilen datalar direkt kullanıcının klasöründe depolanacak. WhatsApp kapalılık mukavelesinin reaksiyon çekmesi sebebiyle geri adım atmış mukaveleyi yalnızca dileyen kullanıcıların kabul edeceğini duyurmuştu.

Başa dön tuşu