Müptelası Olacağınız İnternet Siteleri

Akıllı telefon ve internete erişim artık pek çoğumuz için bir lüks değil. Lakin bilhassa de interneti kaliteli bir halde kullanmak, toplumsal medyadan vakit bulamayan kullanıcılar için epey lüks bir durum.

Aslında büyük bir ihtimamla hazırlanmış olan o denli kaliteli internet siteleri var ki bu sitelere giriş yaptıktan sonra interneti sahiden de ne kadar verimli kullanabileceğinizi anlayacaksınız. 

“Coqui”yi kullanarak sesinizi İngilizceye çevirebilirsiniz.

Yapay zeka dayanaklı internet sitesi, konuşmanızı kaydedip İngilizceye çeviriyor. Sesinizin nasıl çıkmasını istediğinizi de seçebiliyorsunuz.

Coqui’ye ulaşmak isterseniz, buradaki ilişkiyi kullanabilirsiniz.

Radiooooo, yıllara ve ülkelere nazaran müzik dinlemenize imkan tanıyor.

Oldukça eğlenceli bir arayüze sahip olan internet sitesi, 1900’lü yıllardan bugüne dek 10’ar yıllık dönemlerle, periyodun tanınan müziklerine ulaşmanızı sağlıyor.

Radiooooo’ya buradaki temas üzerinden ulaşabilirsiniz.

Doğal hayat meraklıları buraya: Ocearch isimli internet sitesi, takip aygıtı takılmış köpek balıkları ile caretta caretta’ların gündelik hayatını takip etmenizi sağlıyor.

Deniz canlılarının güzergahlar ve bu canlıların kaç yaşında oldukları üzere özelliklerini de inceleyebilirsiniz.

Ocearch’e buradaki ilişki üzerinden ulaşabilirsiniz.

İnternette güvenliği sağlamak çok güç. Bir e-posta adresi yahut telefon numarasının daha evvel sızdırılıp sızdırılmadığını öğrenmek isterseniz “Have I Been Pwned?” tam sizin için!

Oldukça kolay bir arayüze sahip olan internet sitesine e-posta adresi yahut telefonunuzu girdiğinizde, şifresi ifşa olmuş yahut hacklenmiş hesapları görebilirsiniz. 

Have I Been Pwned?’e buradaki irtibat üzerinden ulaşabilirsiniz.

Günümüz dünya siyasi haritasını biliyor olabilirsiniz. Pekala ya MÖ 3200 yılını? “GeaCron” isimli internet sitesini kullanarak MÖ 3200’li yıllara dönüp, dünya siyasi haritasının yıllar boyunca nasıl değiştiğini inceleyebilirsiniz.

Coğrafya ve tarih meraklıları, bu internet sitesinde dolaşırken vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaklar.

GeoCron’a buradaki irtibat üzerinden ulaşabilirsiniz.

Gelecekteki kendinize bir bildiri göndermek istemez misiniz? İçeriği ne olursa olsun, yıllar sonra karşılaştığınızda tahminen keyifli edecek, tahminen üzecek, tahminen gurur verecek bir ileti. FutureMe’yi kullanarak 10 yıl sonrası için kendinize bir e-posta yazabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey, dilediğiniz şeyleri yazmak ve zamanı seçmek. e-posta adresini ve telefon numarasını girdikten sonra yapacağınız bir şey kalmıyor. Seçtiğiniz tarihte, kendinize yazdığınız bir e-posta alacaksınız.

FutureMe’ye buradaki ilişki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Vakit geçirecek bir şeyler mi arıyorsunuz? PCjs Machines isimli internet sitesini kullanarak eski işletim sistemlerini ve Wolfenstein 3D üzere tarihin en eski oyunlarını internet tarayıcınızda kullanabilirsiniz.

Bu siteyi kullanarak eski bir hesap makinesini bile çalıştırabileceğinizi söyleyelim.

PCjs Machines’e buradaki irtibat üzerinden ulaşabilirsiniz.

Gündelik hayatta gerek bakım yapmak gerekse hoş görünmek için türlü türlü eser kullanıyoruz. EWG Skin Deep isimli internet sitesi, makyaj materyali ve krem üzere eserlerin içeriğini inceleyip, ziyanlı unsur olup olmadığını incelemenizi sağlıyor.

Sadece kendiniz için değil, bebeğiniz için kullandığınız şampuan yahut krem üzere eserler için de sorgulama yapabilirsiniz.

EWG Skin Deep’e buradaki ilişki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kısa periyodik e-posta adresine gereksiniminiz olduğunu varsayalım. “10 Minute Mail” isimli internet sitesini kullanarak düzmece bir internet sitesi oluşturabilirsiniz.

Sadece 10 dakikalığına kullanabileceğiniz e-posta hesapları oluşturabileceğiniz internet sitesi, bu 10 dakikalık süreçte gelen e-postaları görmenizi de sağlıyor.

10 Minute Mail’e buradaki temas üzerinden ulaşabilirsiniz.

Gitmek istediğiniz bir yer var fakat kurallar nedeniyle gidemiyor musunuz? “AirPano” ile dünyanın dört bir yanını 360 derecelik fotoğraf ve görüntüler ile dolaşabilirsiniz.

Görüntülerin ultra yüksek çözünürlükte olması ise hizmetin diğer bir avantajı.

AirPano’ya buradaki irtibat üzerinden ulaşabilirsiniz.

Dolabınızda hangi gereçlerin olduğunu biliyor fakat akşam yemeğinin ismini bir türlü koyamıyor musunuz? “Evdekilerle”yi kullanarak Türk mutfağına uygun yemek teklifleri alabilirsiniz.

Aslına bakacak olursak Evdekilerle üzere sayısız internet sitesi var. Bu siteyi avantajlı kılan şey, Türk yordamı yemekler için teklif veriyor oluşu. Farklı ülkelerdeki emsal siteleri kullandığınızda menemen üzere tavsiyeler alamıyorsunuz.

Evdekilerle‘ye buradaki temas üzerinden ulaşabilirsiniz.

Az evvel yıllar sonraki kendimize mail gönderebileceğimiz bir siteden bahsetmiştik. Bu sefer de ölümümüzden sonra sevdiklerimize bırakacağımız bir hizmetten bahsedelim: “WeExpire”

Öldükten sonra okunmasını istediğiniz bir iletisi yazın ve bu bildirisi QR olarak dönüştürün. Daha sonra da bir e-posta adresi girin ve hareket mühleti belirleyin. Sevdiklerinizle paylaştığınız bu QR kod açılmak istendiğinde e-posta adresinize bir bildirim gidecek. Bu bildirimi belirlediğiniz müddet boyunca açmazsanız, sistem öldüğünüzü kabul edecek ve yazdığınız bildirinin açılmasını sağlayacak.

WeExpire’a buradaki temas üzerinden ulaşabilirsiniz.

Futbolu seviyorsanız ve futboldan kopmak istemiyorsanız, Haxball isimli internet sitesi üzerinden çevrim içi maçlara katılabilirsiniz

,

Oyunun gelişmiş bir yapısı yok fakat vakit öldürmek için birebir. 

Haxball’a buradaki irtibat üzerinden ulaşabilirsiniz.

İster odanızda olun isterseniz işletmenizde. Ortamın ambiyansını değiştirmek istediğinizde “Mynoise”ı tercih edebilirsiniz. Devasa bir veritabanı içeren internet sitesi, art planda eşsiz sesler çalmasını sağlıyor.

Sitenin veritabanı o kadar geniş ki aradığınız bir art plan sesini bulamama olasılığınız yok.

Mynoise’a buradaki temas üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sizler de bildiğiniz ve sevdiğiniz internet sitelerini yorumlarda önerebilirsiniz.

Başa dön tuşu