Facebook, Instagram ve WhatsApp Bir Kez Daha Çöktü

Milyarlarca kullanıcı kitlesine ulaşan ve her geçen gün daha da büyüyen toplumsal medya uygulamaları Instagram, WhatsApp ve Facebook, ülkemizin de ortalarında yer aldığı kimi bölgelerde sunucu meseleleri yaşıyor. Birtakım bölgelerde yavaşlama bulunurken, kimi noktalarda erişimin büsbütün kesildiği sunucuların, neden bu türlü bir problemle karşılaştığı şu anda bilinmiyor.

Down Detector isimli sitenin datalarına nazaran hem Facebook'da hem de Instagram'da durum, Avrupa'da büyük badirelerin olduğuna işaret ediyor. Ülkemizde fazla olmasa da bir sorunun teşkil ettiğini gözlemleyebilirsiniz. Ülkemizde sunucu kusurları daha çok yeni bir şey eklerken karşımıza çıkıyor.

Özellikle Instagram, Avrupa bölgesinde büyük bir erişim meşakkati yaşıyor. Sorunun sunuculardan kaynaklandığı söylense de sebebinin ne olduğu şu an için tam olarak bilinmiyor.

Her ne kadar 2019 yılının başlarından beri bu meseleler teşkil etse de içerisinde bulunduğumuz Yaz aylarında bu meseleler gitgide artmaya başladı. Facebook'un bu çöküntüler için süratli bir halde bir tahlil bulması gerekiyor çünkü kullanıcıların sabrı dolmaya başladı.

Başa dön tuşu