Facebook Messenger’a karanlık mod geldi!

Facebook Messenger’ın uzun vakittir beklenen ”karanlık mod” özelliği sonunda kullanıcıların beğenisine sunuldu. 1 yıldır test basamağında geçen özellik, getirilen güncelleme ile kullanıma sunuldu. 

Facebook Messenger’a karanlık mod geldi!

Twitter’a getirilen karanlık mod özelliğinin akabinde Facebook’un yazılım grubu de kolları sıvadı. Evvelce hilal ay emojisini kullanarak etkin edilebilen karanlık mod, artık tek bir ayar ile aktifleştirilebilecek ve her kullanıcı bu tecrübesi yaşayabilecek.

Peki karanlık moda nasıl geçiş yapabilirsiniz? Messenger’ın sol üst köşesinde bulunan profil fotoğrafınızın üzerine bir sefer dokunun. Akabinde karşınıza ayarlar penceresi gelecek. Ayarlar penceresinin en başında bulunan ‘Karanlık Modu’ seçeneğini etkin edin.

Yapmanız gerekenler yalnızca bu kadar. Artık karanlık modun keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz. 

Messenger’ın eser müdürü yaptığı açıklamada “Dünyadaki herkesin Messenger’da karanlık modu ayarlardan kolay bir geçiş ile etkinleştirebileceğini duyurmaktan heyecan duyuyoruz.”dedi.

Messenger’a gelen karanlık mod sayesinde kontrast ve canlılık korunurken daha düşük parlaklık sağlanmakta. Bu da uygulamanın daha az bir güç tüketeceğine işaret etmekte. Karanlık modun şu anda küresel olarak dağıtımının başladığını belirten Facebook yetkilileri, özelliğin gün içinde tüm kullanıcılarda yer alacağını belirtti.

Başa dön tuşu