Facebook, Sosyal Medya Uygulamaları İçin Logosunu Değiştirdi

Facebook, dünyadaki milyarlarca insan tarafından kullanılan dünyanın en büyük toplumsal medya platformu. Geçtiğimiz yıllarda Facebook, bu büyük başarasını Instagram ve WhatsApp’ı bünyesine dâhil ederek daha da üstlere taşıdı.

Facebook; Instagram ve WhatsApp’ın kendi eserleri olduğunu kullanıcılarına daha çok aşikâr etmek ve şirket imajını üst düzeylere çekmek için ise geçtiğimiz haftalarda bu platformların isimlerini Facebook’tan Instagram ve Facebook’tan WhatsApp şeklinde güncellemişti. Şirket şimdi bu uygulamaları Facebook’un ana uygulamasından ayrılması için yeni logolar tasarlıyor.

İşte yeni Facebook kurumsal logosu:

Facebook pazarlama şefi Antonio Lucio, şirketin blogunda yaptığı paylaşımda “Facebook şirketimizi, Facebook’tan gelen eserler konusunda daha net olmak için yeniliyoruz. Yeni şirket logosunu tanıtıyoruz ve Facebook’un daha da ayırt edilmesini sağlıyoruz” açıklamasını yaptı.

Lucio, bu yeni logonun yalnızca Facebook’un kurumsal logusu olduğunu; WhatsApp ve Instagram’ın kurumsal sahibi olduklarını temsil etmek için kullanılacağını belirtti. Yeni logo; WhatsApp için yeşil, Instagram için mor ve turuncu renk tonu üzere farklı renklerde tasarlanmış durumda.

Yeni logonun WhatsApp’ta ve Instagram'da görünümü:

Yeni logo, çeşitli platformlarda daha bariz hâlde olacak. Lucio, “İnsanlar, hangi şirketleri tercih ettiklerini ve o şirketlerin hizmetlerini âlâ bilmeli. Bu logo değişikliği, sahiplik yapımızı; kitleleri birbirine bağlamak, paylaşmak, topluluk oluşturmak ve büyütmek için hizmetlerimizi kullanan insanlara ve işletmelere daha uygun iletmenin bir yoludur” açıklamasında bulundu.

Yeni logonun önümüzdeki günlerde Facebook’un sahibi olduğu çeşitli hizmetlere ve eserlere eklenmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu