Facebook ve Instagram öyküleri ortak paylaşılabilecek!

Facebook, şimdi test evresinde olan yeni çalışması ile, kendi uygulaması üzerinden paylaşılan hikayeleri otomatik olarak Instagram üzerinde de paylaşılabilmesini sağlayacak.

Facebook ve Instagram kıssaları ortak paylaşılabilecek!

Bildiğiniz üzere Facebook’un 2012 yılında Instagram’ı 1 milyar dolara satın almıştı. Bu büyük satın almanın akabinde ise Instagram özelliklerinin birçoğu Facebook’ta da görülmeye başlanmıştı. Şu anda Instagram ve Facebook, dünyanın en büyük iki toplumsal medya platformu pozisyonunda ve ikisinin tek çatı altında olması, birbirlerine olan benzerliklerinin artmasının önünü açıyor. 

Kullanıcılarının da bildiği üzere; Facebook ve Instagram platformlarının ikisinde de hikayeler özelliği mevcut. Aslında Instagram’da uzun müddettir bulunan öykü paylaşma özelliği kullanıcıların çok sık tercih ettiği bir özellikti. Bu özellik Facebook’un Instagram’ı satın almasının sonra Facebook’a da gelmişti.

Bir müddettir Instagram kullanıcıları, öykülerini Facebook hesaplarında da yayınlama seçeneğine sahipler, ancak bunun tam tersi şu anda mümkün değil. Ancak Facebook, şimdi test basamağında olan yeni çalışması ile, kendi uygulaması üzerinden paylaşılan hikayeleri otomatik olarak Instagram üzerinde de paylaşılabilmesini sağlayacak. Facebook bu atılım ile Instagram‘daki kullanıcıların bir kısmını Facebook uygulamasına çekmeyi hedefliyor.

Başa dön tuşu