Gaga Bulut’a Aynı Suçtan İkinci Kez Dava Açıldı

Esas mevzuya gelmeden evvel kısa bir hatırlatma yapmak istiyorum. Bilindiği üzere Gaga Bulut isimli toplumsal medya fenomeni, İzmir'de iki erkek çocuğunu parayla kandırıp birbirleriyle öpüştürmüş, yaşanan olay üzerine kolluk kuvvetleri harekete geçmişti. Hakim karşısına çıkan Gaga Bulut'a, 17 yıl mahpus cezası verilmiş ve tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Görüntü çekmesi için yanında olan Gaga Bulut'un arkadaşı F.B.B ise evvel tutuksuz yargılanmak kuralıyla özgür bırakıldı, daha sonra da hakkında 8 yıl mahpus cezası verildi lakin yargı süreci tamamlanmadığı için henüz tutuklanmadı. Şimdi ise Gaga Bulut'a birebir cürümden bir kere daha dava açıldı. Gaga Bulut, yaşanan olaya yakın bir tarihte de iki kız çocuğuna tıpkı şeyi yapmış.

17 yaşındaki kız çocuğu K.K.'nin kabahat duyurusunda bulunmasıyla başlayan yeni süreçte, Gaga Bulut'un tekrar para verme vaadiyle bu defa kız çocuklarını öpüştürdüğü ortaya çıktı. K.K. vermiş olduğu tabirinde arkadaşıyla birlikte para almak için bu türlü bir şey yaptığını, gayelerinin öpüşmek olmadığını ayrıyeten manzaraların paylaşılmasını istemediklerini fakat Gaga Bulut'un bunu bile bile paylaştığını belirtti. 

Gaga Bulut ve görüntü çekmesine yardımcı olan arkadaşı, bir defa daha hakim karşısına çıkarıldı. Evvelki tabirinin birebirini vereceğini belirten fenomen, çocukların öpüşmeyi kendilerinin istediğini belirtti. İmgeleri paylaşmanın kabahat olduğunu bilmediğini söyleyen Gaga Bulut, çocukları zorlamadını söz etti.

Fenomenin arkadaşı ise suçlamaları kabul etmedi. Kelamda Gaga Bulut'un, toplumsal medya üzerinden kazandığı parayı yardıma muhtaç çocuklara dağıttığını söz eden F.B.B. görüntüyü da bu yüzden çektiğini tabir etti. Ayrıyeten F.B.B. bunun cinsel istismar değil latife olduğunu belirtti. Yaşanan gelişmelerin akabinde Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı, bu davaya dahil olmak istediklerini belirtti. Mahkeme, diğer bir tarihe ertelendi.

Başa dön tuşu