Facebook, Yorumların Sıralanacağı Bir Güncelleme Yaptı

Herkese açık yayınlarda yapılan konuşmaları daha manalı kılmak maksadıyla Facebook, kullanıcılara en alakalı olanları göstermek için yorumları sıralayacak bir güncelleme yaptı.

Facebook, herkese açık yayınlardaki yorumları birtakım kriterlere nazaran daha besbelli gösterecek. Yorumlarda sayfadan yahut orjinal gönderiyi atan şahıstan ya da gönderiyi paylaşan kişinin arkadaşlarından bir etkileşim olduğunda bunlar daha ön plana çıkacak.

Facebook'un ürün müdürü Justine Shen, cuma günü yaptığı açıklamada “Diğer işaretleri de dikkate almaya devam edeceğiz. Böylelikle yorumlar, asıl gönderiyi yapan şahıstan yahut arkadaşlarından olsa bile düşük kaliteli yorumları bariz bir biçimde göstermeyeceğiz.” dedi. Kullanıcılar, gönderilerindeki yorumları gizleyerek, silerek yahut birbirine etiketleyerek düzenleyebilirler.

Sayfalar ve çok fazla takipçisi olan beşerler için sıralama varsayılan olarak açık olacak fakat sayfalar ve çok fazla takipçisi olan kullanıcılar yorum sıralamasını kapatmayı seçebilir.

Genelde daha az yorum olduğundan fazla takipçisi olmayan şahıslar için yorum sıralaması otomatik olarak açılmayacak lakin rastgele bir kişi ayarlarına giderek yorum sıralamasını aktifleştirebilir.

Facebook’tan yapılan açıklamada “Bilginin bütünlüğünü ele almak ve insanların gördüğü yorumların kalitesini güzelleştirmek için öteki işaretleri de dikkate alıyoruz.” sözlerine yer verildi.

Başa dön tuşu