Instagram beklenen özelliği nihayet sundu!

Instagram, taşınabilir aygıtlar haricinde içerik paylaşımına müsaade vermiyordu. Web uygulamasının gelişmesi taşınabilir uygulamasına kıyasla epey uzun vakit alıyor diyebiliriz.

Şirket artık bu mevzuyu hızlandırmış olacak ki web uygulaması için de beklenen birtakım özellikleri sunmaya başladı. Güncellenen web uygulaması sayesinde Instagram daha verimli kullanılabilecek.

Instagram web uygulaması beklenen özelliği alıyor

Instagram kullanıcıları uzun müddettir web uygulamasında düzenlemeler bekliyordu. Hayatın da dijitalleşmesiyle artık taşınabilir uygulamalarla birlikte web uygulamalar da tanınan hale geldi diyebiliriz. Münasebetiyle en çok kullanılan platformların web uygulamalarının gelişmiş olması artık ehemmiyet taşıyor.

Bu kapsamda Instagram da web uygulamasını güncelledi. Bilgisayarlar üzerinden artık paylaşım yapılabilecek. Böylelikle fotoğraf ve görüntü düzenlemesi yapan beşerler paylaşımlarını direkt olarak web üzerinden yapabilecek. Kelam konusu özelliğin 21 Ekim’den itibaren kullanıma sunulması bekleniyor. Buna ek olarak Instagram mobilde olduğu üzere web üzerinden de iş birliği gayeli paylaşımlarda etiketleme yapmanıza imkan tanıyacak. Ayrıyeten 60 saniyeden kısa görüntüler da birleştirilip 60 saniyelik storyler haline getirilebilecek.

Instagram güncellemeleri bununla da kalmıyor. Paylaşımlarınıza eklediğiniz müzik ve efektlere de yenileri ekleniyor. TikTok ile rekabet halinde olan uygulama daima farklı güncellemelerle platformuna yeni kulllanıcılar çekmeyi hedefliyor. Siz bu yenilikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Instagram web uygulamasını kullanıyor musunuz? Yorumlarda bize bildirmeyi unutmayın.

Başa dön tuşu