Google, Chrome 77’yle Karanlık Modu Sorunsuz Hale Getirecek

Son vakitlerin en büyük trendi olan karanlık mod için çalışmalar sürat kesmeden devam ediyor. Birtakım geliştiriciler, kendi platformlarına karanlık mod seçeneğini getirirken Apple ise karanlık moda uyumlu bir uygulama geliştirme arayüzü üreterek geliştirilen tüm uygulamaların karanlık moda uyumlu olmasına yönelik büyük bir adım attı.

Google ise en çok kullanılan internet tarayıcısı olan Chrome'un yeni sürümü ile karanlık modun çalışma formunu düzgünleştiriyor. Chrome'un beta sürecinin yürütüldüğü Chrome Canary'nin 77. sürümüne gelen güncelleme ile fotoğrafların aksi renge dönme sorunu ortadan kalkıyor.

Chrome'un karanlık modu, yüksek oranla iyi çalışıyor lakin kimi sayfalarda bulunan fotoğrafların koyu renkli kısımları, karanlık mod etkin edildiğinde beyaza dönüyor. Kusurun farkında olan Google ise yeni sürüm ile bu sorunu ortadan kaldırıyor ve başarılı internet tarayıcısı Google Chrome'u çok daha kararlı hâle getiriyor.

Aşağıdaki görselin sol kısmı, eski Chrome sürümünün karanlık moduna sahipken sağ taraftaki manzara ise Chrome'un yeni 77 sürümünden alınma. Tıpkı sayfada denenen Chrome, yeni sürümünde karanlık mod aktifken fotoğraflarda rastgele bir sorun çıkarmıyor.

Yaşanan gelişmelere karşın Google, karanlık moda sahip Chrome sürümünün bir mühlet daha beta sürecinde kalması gerektiğini söylüyor ve son kullanıcıya yayınlanacak olan stabil sürüm için ne yazık ki rastgele bir tarih vermekten geri kalıyor.

Başa dön tuşu