Google Chrome Nasıl Güncellenir? – Chrome indir

Sürekli kullandığımız yazılımların aktüel olması en son özellikleri kullanabilmemize imkan tanırken birebir vakitte data güvenliğimizin üst düzeyde kalmasına da yardımcı oluyor.

Özellikle bizleri internete bağlayan internet tarayıcılarını en son sürümlerinde tutmamız, bilgisayarımıza yaşanabilecek hücumlara karşı bizleri koruyor. Onlarca internet tarayıcısı ortasından en çok tercih edilen tarayıcı olan Google Chrome’u nasıl güncelleyeceğinizi bu yazımızda sizler için anlattık.

Not: Google Chrome sistemli olarak güncellemeleri denetim eder ve kullanıcıya güncelleme olduğuna dair bildirim verir yahut güncellemeyi art planda kendisi gerçekleştirir. Google Chrome güncellemesi el ile de yapılabilir.

Google Chrome nasıl güncellenir?

  • Dünya üzerinde en çok kullanılan internet tarayıcısı olan Google Chrome’u güncellemek için birinci adım olarak Google Chrome’u açın.

  • Ekranın sağ üst kısmında bulunan üç nokta simgesine tıklayın. Açılan pencerede birinci olarak Yardım’a ve sonrasında Google Chrome Hakkında’ya tıklayın.
  • Google Chrome Hakkında seçeneğine tıkladığınızda Chrome internet tarayıcınız otomatik olarak Google Chrome’un yeni sürümü olup olmadığını denetim edecektir.

  • Gerçekleştirilen denetim tamamlandığında yeni bir Google Chrome sürümü bulundu ise bulunan aktüelleştirme de otomatik olarak indirilmeye başlanacaktır.

  • Güncelleştirme indirildikten sonra aktüelleştirme içeriğinin uygulanabilmesi için internete tarayıcınızı tekrar başlatmanız gerekecek. Bunu ise sağ tarafta bulunan Yeniden Başlat butonuyla basitçe gerçekleştirebilirsiniz.

  • Google Chrome kapanıp tekrar açılacaktır. Yardım > Google Chrome Hakkında adımlarını tekrar takip ettiğinizde Google Chrome internet tarayıcınızın sürümü denetlenecek. Şayet ki güncelleme başarılı olursa Google Chrome yeni durumda yazısı ekranda gözükecektir.

Güncellemenin başarısız olması durumunda Google Chrome’u bilgisayarınızdan büsbütün kaldırıp yine yükleme yoluna gidebilirsiniz.

Başa dön tuşu