Google, Görseller’in Görünümünü Değiştirdi

Son aylarda görsel arama giderek önem kazandıkça “Google Görseller” birçok güncelleme görmüştü. Bu güncellemelere bir yenisi daha eklendi. Yeni gelen güncelleme ile Google Görseller’e bir yan panel eklendi ve tıkladığınız görseller ekranın sağ tarafında görünmeye başladı.

Yenilenen Google Görseller ile birlikte rastgele bir görsele tıkladığınızda, ekranın sağ tarafında görünen görselin altında görüntüyle ilişkili başka görselleri görebiliyorsunuz. Ayrıyeten Google, size eser bilgisi ve görselle ilgili birçok ilişkiyi da tıpkı ekranda öneriyor.

Google’ın açıklamalarına nazaran bu yeni güncelleme ile beşerler, birden fazla görseli rahatlıkla karşılaştırabilecek. Ekranı aşağı ya da üst kaydırdığınızda yan panelde açılan görsel duracak, böylelikle karşılaştırmaları daha rahat bir formda yapabileceksiniz.

Google, resmî blog açıklamasında yeni güncellemeden şu sözlerle bahsetti: “Önemli olarak, görseliniz kaydırma yaparken orada kalır, imajları sayfadaki başka imajlarla rahatça karşılaştırmanızı sağlar. Baktığınız şeyi kaybetmeden istediğiniz kadar bunu yapın; tıkladığınız son imgeyi geri getirmek için yalnızca geri düğmesine basın.”

Bu güncelleme, alışveriş tutkunları için de hayli ülkü görünüyor. Google, Görseller’de görünen eserleri artık yan panelde marka, fiyat, kullanılabilirlik ve incelemeleri ile birlikte listeliyor. Google, ayrıyeten güncelleme birlikte sizi satıcı siteye yönlendirmeden evvel nereye gittiğinizi bilmenize de imkan sağlıyor.

Sürekli olarak güncellenen Görseller’in son güncellemesi birçok yeniliği içerisinde barındırıyor. Kullanışlı olup olmadığını söylemek ise şimdilik güç, bir deneme sürecinin akabinde bunları söylemek daha kolay olacak üzere görünüyor.

Başa dön tuşu