Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek bu kadar basit!

Birçok Instagram kullanıcısı hesabını kalıcı olarak nasıl kaldıracağını merak ediyor. Bu içeriğimizde birkaç kolay adım ile Instagram hesabınızı nasıl kalıcı olarak kapatabilecek olduğunuzu anlatıyoruz.

Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek bu kadar basit!

En çok kullanılan sosyal medya platformlarında biri de Instagram. Lakin ne var ki, kullancılar vakit zaman farklı sebeplerden ötürü Instagram hesaplarını kapatmak isteyebiliyor.

Eğer siz de Instagram hesabınızı kapatmak isteyen, fakat bunu nasıl yapacağını bilmeyen kullanıcılardansanız meraklanmayın. Instagram hesap silme linki diye bir şey var. Bu linki tıklayarak izleyeceğiniz birkaç adım ile hesabınızı kalıcı olarak kaldırmanız mümkün. İşte sırası ile izlemeniz gereken adımlar;

  1. Burayı tıklayın!
  2. Karşınıza çıkan sayfada ayarlar penceresi üzerinden hesabınızı silme nedeninizi belirleyin.
  3. İlerlemek  için kullanıcı şifrenizi girin. (Doğrulama amaçlı)
  4. Karşınıza çıkan sayfanın en altında bulunan, hesabımı kalıcı olarak sil butonuna tıklayın.

Tebrikler! Nihayet profiliniz ortadan kalkmış durumda. Fakat şunu belirtmemizde yarar var; 28 gün boyunca hesabınıza bir daha girmediğiniz takdirde silme süreciniz tamamlanmış olacak. Şayet fikrinizi değiştirirseniz, bu süreci gerçekleştirdikten sonra geçen 28 gün içinde hesabınıza tekrar şifreniz ile giriş yapmanız kâfi olacak.

Başa dön tuşu