Google Tamamen İnternetsiz Drive Depolama Özelliğini Deniyor

Teknoloji devi Google, sunduğu fiyatsız bulut depolama hizmetini ileri taşımak ismine yeni bir sistemi test ediyor. Olağan koşullar altında internete muhtaçlık duyduğunuz Drive depolama hizmeti, yakın vakitte internetsiz bir biçimde çalışabilecek.

Engadget'ın haberine nazaran Google; Docs, Slides ve Calc belgelerini internetsiz bir halde depolamaya müsaade veriyordu fakat yeni bilhassa birlikte PDF belgelerinin yanı sıra Word dosyaları gibi istediğiniz formattaki dokümanları da internetsiz bir formda depolayabileceksiniz.

Yeni özellik, Google Chrome ile birlikte çalışacak. Öbür bir deyişle; diğer bir tarayıcı kullananlar bu özellikten faydalanamayacak. Drive ya da Docs ayarlarında çevrimdışı modu faal ettikten sonra hesap bilgilerinizi girdiğiniz vakit özelliği kullanabileceksiniz.

Özelliğin Chrome harici tarayıcılarda kullanılması beklense de bu bahiste fazla umudun olmadığını belirtmekte de yarar var.

Son olarak çevrimdışı depolama ön izlemeyi kullanmanın en azından şu an için özel bir şartı da bulunuyor: çevrimdışı depolama özelliği şu an için sadece G Suite kullanıcıları  için erişilebilir durumda. Ferdi Google hesabı kullananlar, şu an için bu hizmetten yararlanamıyor.

Siz de G Suite yöneticisiyseniz irtibat aracılığıyla beta sürümünde yer alabilirsiniz.

Başa dön tuşu