Google’a Yeni Podcast Arama Özelliği Geliyor

Çeşitli bahisler hakkında podcast dinlemeyi sevenlerdenseniz Google’dan size hoş bir haber var. Bundan sonra keşfetmek istediğiniz podcastleri Google’a yazdığınızda Google, başka bir podcast modülünde sizlere aramanızla ilgili sonuçları sunacak.

Sonuçlara tıkladığınızda podcastleri isterseniz Google Podcast uygulaması üzerinden isterseniz de internet portalı üzerinden dinleyebileceksiniz. Ayrıyeten oynattığınız kısmın tanıtımını, geride oynatma denetimlerini ve buna benzeri tipik ayarları arayüzde görebileceksiniz.

Google, podcast aramalarını geliştirme niyetinde olduklarını ve Podcastler modülünün, “podcast” yazmadan da kullanıcının karşısına çıkabileceğini söyledi. Arama devi, tarafından geliştirilen bu özellik şu an için İngilizce aramalarda sonuç verirken Türkçe aramalarda sonuç vermiyor. Bu özelliğin Türkçe lisan dayanağının ne vakit geleceği ise şimdi aşikâr değil.

Peki siz Google’ın yeni Podcastler modülü hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi ve niyetlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu