Görevleri Yapınca Para Kazandıran Uygulama: Yandex Toloka

İnternet üzerinden para kazanmak, son kullanıcıları yanıltan ve epey yüzeysel bir tabir. Toplumsal medya ve internet tecrübelerimiz şahsileştikçe, her şey daha da kolaylaşıyor. Bu nedenle gerçek manada kullanıcılarına para, kupon, indirim kazandıran taşınabilir uygulamaları görüyoruz. 

Bu manada bir müddettir hizmet veren Yandex Tolaka isimli taşınabilir uygulama dikkatleri üzerine çekiyor. Türkiye’de hizmet veren uygulamada size misyonlar veriliyor, gerçekleştirince karşılığında küçük ölçülerde ödemeler alıyorsunuz. 

Yandex Toloka’daki vazifeler ekseriyetle Yandex Haritalar üzerinde çalışıyor. Bir pozisyonun bilgilerini güncelleyebiliyor, gezdiğiniz yerler hakkında ayrıntılı bilgileri Haritalar için girebiliyorsunuz. Ayrıyeten uygulamada bir internet sitesinin içeriklerini tahlil edip raporlayabileceğiniz harita dışı misyonlar de veriliyor.

Yandex, bu uygulama ile elindeki bilgi ölçüsünü arttırmak ve arama sonuçlarını düzgünleştirmek istiyor. Bunun için sizden topladığı, kendi ellerinizle giriş yaptığınız bilgiler karşılığında ödeme yapılıyor.

Dilerseniz çevrimdışı modu açarak internetsiz halde yapmaya uygun vazifeleri gerçekleştirebiliyor, internete tekrar bağlandığınızda ödemenizi alıyorsunuz. Hesabınıza gelen parayı çekme mühleti ise birkaç dakika ila birkaç gün ortasında sürebiliyor. Bulunduğunuz coğrafyaya, kullandığınız ödeme servisine ve bağlı olan banka hesabına nazaran bu mühlet 30 güne kadar uzayabiliyor. 

Yandex.Toloka’yı aşağıdaki ilişkilerden indirip deneyebilirsiniz. Son olarak 18 yaşından küçüklerin bu uygulamayı kullansalar da para kazanamayacaklarını söyleyelim.

Başa dön tuşu