Hayalet Şakası Ters Tepen YouTuber’lar Tutuklandı

Youtube'da 'Kooky Pedia' isimli bir kanalı yöneten öğrenciler, halka açık yerlerde latife görüntüleri çekiyorlardı. Genç YouTuber'lar yaklaşık 2 ay evvel çektikleri bir görüntüde, beyaz elbiselerle hayalet kılığına girerek yaya ve şoförleri korkutarak latife yaptılar. Lakin işler bu sefer beklenildiği üzere gitmedi.

En az 7 üniversite öğrencisi, Hindistan'ın Mathikere, Yeshwantpur ve öteki Bengaluru bölgelerinde yaşayan sakinlere gece vakti korkutucu şakalar yaptıkları için tutuklandı. Polis yaptığı açıklamada, “Gençler RT Nagar bölgesinde yaşıyorlar, lakin farklı üniversitelerde okuyorlar. Beyaz elbiselerle hayalet üzere hareket ederek yayaları ve şoförleri korkutuyorlardı. Biri ölmüş üzere davranırken, başkaları insanların etrafını sarıp korkutuyordu” dedi.

Polis, YouTuber'ların “yerel halka eza vererek korkuttuğuna” dair gelen şikayetlerin akabinde tutuklamaların gerçekleştiğini belirtti. Tutuklanan öğrenciler polise verdikleri ifadede şaka yaptıklarını itiraf etti. Yaptıkları nedeniyle vitrinbet özür dileyen gençler kısa müddet sonra serbest bırakıldı.

YouTuber'ları tutuklayan polis memurlarından biri, “Ya biri kaza yaparsa, ya da onlardan kaçmaya çalışırken kalp krizi geçirirse? Kamuya açık alanlarda insanları korkutan latifeler kabul edilemez” dedi. Hindistan Ceza Kanunu'nun 503. (cezai korkutma), 268. (kamu ziyanına davranışlar) ve 141. (yasadışı topluluk) unsurları altında gençlere dava açtı. İşte öğrencileri karakolluk eden hayalet latifesi:

Başa dön tuşu