Her An Bir Sosyal Medya Fenomenine Rastlayacağınız 7 Mekan

Herkese neredeyse eşit fırsatlar sunan, her insanın kendi içeriklerini üreterek ismini duyurabildiği bir yer internet. Artık buna öylesine alıştık ki, sahiden ilgi alımlı bir yer ya da olay gördüğümüzde, gazetecilerden evvel toplumsal medya fenomenlerini arar olduk. 

Instagram, YouTube sayesinde hiç konuşmadığımız kavramları öğreniyor, hiç görmediğimiz yerlere gitmiş kadar oluyoruz. Dünyanın en tanınan içerik biçimi olan görüntü bloglar, artık hayatımızın değerli bir modülü haline geldiler. 

Yanlış anlaşılmasın, toplumsal medya fenomenlerinin yaptıkları işleri yermiyoruz. Yalnızca artık suyu çıkmış, tadı kaçmış içeriklerin sayısı ziyadesiyle artmaya başladı. Bunun en büyük nedeni, tanınan olan bir mevzuyu herkesin ele alıp aktarması. 

Bugün sizin için Türkiye’nin Fenomen Durakları haritasını çıkardık. İşte gitmeden görmekten beter (ya da görmüş kadar) olduğumuz yerler:

Çiğköfteci ali usta:

Hayır, artık limon istemiyoruz. Çünkü ali usta gereğince ekşidi, rahat bırakın da adam işini yapsın, seveni varsa gidip yemeğini yesin.

Midyeci Ahmet:

Fast-food Türkiye'de doğsa midye ile dünyaya açılırdık. Denizden babası çıksa yiyenlerin, yemese bile Instagram'dan kıssasını paylaşanların yeri…

Tostçu Erol:

Can boğazdan gelir, biliyoruz. Gerçekten sabır kaşar peyniri üzere erimez, tekrar de tükenir. Çiğköftesi, tostu, midyesi bu kadar kâfi, devam edelim.

Cihangir, Nişantaşı, Bebek, Arnavutköy, Etiler… Yani İstanbul'un kaymak semtleri:

İyi ki toplu taşıma seferleri var, yoksa nerede o kadar v-log çekilebilir ki. Sizi biraz da İstanbul'un art sokaklarını göstermeye davet ediyoruz.

Doğu Ekspresi:

Normalde 24 saat civarı süren Ankara-Kars ortası bu destansı tren yolcuğu, rötarlarıyla 30 saate kadar çıkabiliyor. Bunu bilen kişi sayısı, doğu ekspresine binenlerden fazla. Her kış mevsimi, her seferin en az iki kabininde bir fenomen ya da blogger görme garantisiyle bilet satsalar yer var. 

Türkiye'nin Maldivleri, fenomenlerin yazlığı Salda Gölü:

Tamam, hakikaten de eşi gibisi yok bu türlü kıymetlerimizin. Bir rivayete nazaran kıyıda rastgele bir yeri kazarsanız mikrofon, selfie çubuğu ve hatta kırık tripodlarla karşılaşabiliyorsunuz.

Adana: 

Çünkü şırdan, Sıfır Bir ve kavurucu sıcaklar. Seni seviyoruz Adana, fakat hakikaten tanınmaya ihtiyacın var.

Peki sizin aklınızda kalan, artık internette görmekten sıkıldığınız yerler var mı? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Başa dön tuşu