Twitter, Rus asker faaliyetlerini raporlayan hesaplar hakkında işlem başlattı

Twitter, Ukrayna işgalinin ortasında Rus askeri faaliyetlerini paylaşan hesapları ezkaza kaldırdığını kabul etti. Şirket artık sildiği kimi hesapları geri yüklüyor.

Twitter kimi hesaplar için süreç başlattı. Platform manipüle edici sayfaları askıya aldı. Rusya Ukrayna krizi resmi olarak savaşa dönüştü. Bu türlü hassas bir mevzuda da Twitter platformda adeta sıkı kontrol başlattı.

Twitter, Rus asker faaliyetlerini raporlayan hesaplar hakkında süreç başlattı

Bir Twitter sözcüsü TechCrunch’a yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Politikalarımızı ihlal eden hesapları proaktif olarak izliyoruz. Bu durumda kusurlu olarak birkaç hesap üzerinde yaptırım aksiyonu gerçekleştirdik. Bu hareketleri süratli bir formda gözden geçiriyoruz ve erişimi tekrar etkinleştirdik. “Bölgeden gelen manipüle edilmiş medyayı izlemenin yanı sıra Twitter, Ukrayna krizine hesapların nasıl garanti altına alınacağına ait ipuçlarıyla da cevap verdi. Ukrayna’nın web siteleri son birkaç hafta içinde siber ataklara maruz kaldı ve bilhassa ülkeden haber ve manzara paylaşan toplumsal medya hesapları da maksat alınabilir.

Başa dön tuşu