WhatsApp’ın bu yeni özelliğine bayılacaksınız!

WhatsApp’taki bu uygulama şu an dünyanın en yaygın kullanılan iletileşme uygulamalarından biridir. Bir WhatsApp kullanıcısıysanız, birine ileti yazmak istediğiniz ancak müsait olamadığınız vakitler kesinlikle olmuştur. Örneğin, araç kullandığınız esnada bir mesaj gelir ve iletiyi görürsünüz, ancak o anda bir cevap yazamazsınız. Bu durumlar için, artık çok kolay bir tahlil var.

WhatsApp bildirilerini gerçekte yazmak zorunda kalmadan gönderebilirsiniz. Bu WhatsApp özelliği Android telefonlarda çalışıyor. Telefon ayarlarınızda yapacağınız ufak bir değişim ile artık bu mümkün olacak. Daha sonra WhatsApp yazmadan bildirileri göndermenize müsaade verecek.

WhatsApp bildirileri yazmadan nasıl gönderilir?

WhatsApp, Google Asistan ile WhatsApp iletilerini yazmadan göndermenizi sağlayan bir özellik başlattı. Artık iletiler üçüncü taraf uygulamalardan bir ses aracılığıyla gönderilebiliyor.

*Yazmadan ileti göndermek için Google uygulamasında Ayarlar’a gitmeniz ve akabinde Google Asistan’ın sağ köşesindeki profil fotoğrafınıza tıklamanız gerekiyor. Ayrıyeten, Ferdî Sonuç’a gidin ve bu fonksiyonu açın.

*Google Asistan’ı aktifleştirmek için uyandırma sözcüğü olan “Hey Google” demeniz gerekiyor. Artık “WhatsApp iletisi gönder” diyebilirsiniz.

*Bundan sonra, WhatsApp’ta bildiri atmak istediğiniz kişinin ismini söylemeniz kâfi olacak. Google Asistan size hangi bildirisi göndermek istediğinizi soracak. Artık, iletmek istediğiniz bildirisi yüksek sesle konuşun ve yazmak için parmaklarınızı kullanmanıza gerek kalmadan telaffuz olarak ilettiğiniz cümle bildiri olarak gönderilecek.

Artık yazmadan Google Asistan yardımıyla WhatsApp iletileri gönderebilirsiniz.

Başa dön tuşu