Instagram 10. yaşına özel yeni özellikler getirdi!

10. Yaşını kutlayan Instagram, yeni yaşına özel yeni özellikler ile kullanıcılarını sevindirdi. Yeni gelen özelliklere, yazımızın devamından daima birlikte göz atalım.

Instagram 10. yaşına özel yeni özellikler getirdi!

İlk olarak 6 Ekim 2010 yılında hayatımıza giren Instagram, evvelce fotoğraf tutkunlarının beğenisini kazanarak hatırı sayılır bir kitle oluşturmuştu. Başlarda kullanıcılar tarafından bir nevi fotoğraf kütüphanesi üzere kullanılan Instagram, daha sonra yeni özellikler kazanarak içeriğini zenginleştirdi ve kısa mühlet içinde kullanıcı sayısını artırdı. Öyle ki; 2018 yılında aylık 1 milyar kullanıcı sayısına ulaşmayı başarmıştı.

2012 yılında Facebook bünyesine katılan Instagram, bugün prestiji ile 10. yaşını kutluyor. Daima özellikler kazanarak kendini geliştirmekten geri kalmayan Instagram, 10. yılına özel olarak sunduğu yeni özelliklerini duyurdu.

Bu özellikler ortasında ise şu özellikler yer alıyor;

  • Son üç yıl içerisinde paylaşılan rastgele bir öykünün harita ve takvim olarak görüntülenebilmesi mümkün hale geldi.
  • Yorumlarınızı artık gizleyebileceksiniz.
  • Simge değiştirmeniz artık mümkün. Instagram simgesini yeni simgeler değiştirmek isteyen kullanıcılar, ayarlar kısmından dilediği simgeyi seçebilecek.

Bu ortada güncellemenin birtakım kullanıcılara şimdi gelmediğini ve dünya genelinde kademeli olarak kullanıcılara ulaşacak olan güncellemenin, kısa mühlet içerisinde tüm kullanıcılara ulaşmasının hedeflendiğini de ayrıyeten belirtelim.

Sizler yeni gelen bu özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu