Meta Quest için önemli adım

Bunun yerine kullanıcıların Facebook’a bağlanması gerekmeyen yeni bir Meta hesabına muhtaçlıkları olacak. Şirket, mevcut ve yeni Meta Quest kullanıcıları için yeni hesabı önümüzdeki ay kullanıma sunmaya başlayacak. Eski bir Oculus hesabına sahip olanların, 1 Ocak 2023’ten sonra kulaklıklarını kullanmaya devam edebilmeleri için bir Meta hesabına sahip olmaları gerekecek.

Şirket, Meta hesabın bir toplumsal medya profili olmadığını vurguladı ve “VR cihazlarınıza giriş yapmanıza ve satın aldığınız uygulamaları tek bir yerde görüntülemenize ve yönetmenize müsaade verdiğini” söyledi. Gelecekteki aygıtların da Meta hesapları gerektireceğini de kaydetti. Lakin en azından VR kulaklıklar için yeni hesap cinsinin toplumsal bir tarafı var. Bir Meta hesabı oluşturduğunuzda, şirketin metaverse vizyonunda kullanacağınız kullanıcı ismi, avatar, profil fotoğrafı vb. ile bir Meta Horizon profili oluşturmanız gerekir.

Meta Quest için kıymetli adım

Oculus arkadaşları takipçiniz olacak ve onları otomatik olarak takip edeceksiniz. Elbette, insanları takip etmeyi bırakabilir ve oburlarının sizi takip etmesini engelleyebilirsiniz. Tekrar de Meta hesabınızı Facebook ve Instagram’a bağlama seçeneğine sahip olacaksınız, böylelikle Messenger’ın VR versiyonunda arkadaşlarınızla sohbet edebilecek yahut oyun oynayabileceksiniz.

Facebook’ta kişi başına bir hesap kuralı olsa da, birden fazla Meta hesabına sahip olmanızda sorun olmayacak. Tahminen sanal toplantılar için bir tane ve arkadaşlarla takılmak için öteki bir adede sahip olacaksınız.

Yeni hesaplar, profilinizi bâtın hale getirme ve takipçi isteklerini manuel olarak onaylama seçeneği de dahil olmak üzere zımnilik denetimleri sunacak. 13 ila 17 yaş ortasındaki kullanıcıların varsayılan olarak özel profilleri olacak.

Meta’nın VR’yi toplumsal medya uygulamalarından ayırmasının en azından kimi olumlu istikametleri var. Meta Quest ile ilgilenen lakin Facebook ile hiçbir şey yapmak istemeyen bireylerin artık ikincisi için bir hesaba gereksinimi olmayacak.

Başa dön tuşu