Meta Connect Etkinliğinin Tarihi Belli Oldu

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, 2024 yılının Meta Connect etkinliğinin 25-26 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirileceğini yaptığı Instagram paylaşımı ile duyurdu. Bu etkinlikte firmanın yeni Meta Quest 3s başlığını ve diğer artırılmış gerçeklik gözlüklerini tanıtması bekleniyor. 

Meta’nın sosyal medya profillerine göre etkinlikte firmanın metaverse ve karma gerçeklik alanlarındaki uzun süreli çalışmaları da gösterilecek. Gelen haberlere göre firmanın halkla ilişkiler ekibi, yapay zekâ çalışmalarını karma gerçeklik çalışmalarından önde tutuyor. Google’ın yaklaşık iki saat süren I/O etkinliğinde neredeyse sadece yapay zekâya odaklandığını hatırlatmakta fayda var. 

Meta Quest 3s bu etkinlikte kullanılabilir

meta quest

Meta, geçtiğimiz yılın Connect 2023 etkinliğinde Quest 3’ü tanıtmıştı. Muhtemelen cihazın daha hafif versiyonu olan Meta Quest 3s’i de bu etkinlikte göreceğiz. Daha önceki iddialara bakarsak bu cihazda daha kalın lensler bulunacak ve cihazın görüntü çözünürlüğü de daha düşük olacak. Snapdragon XR2 Gen 2 işlemciye sahip olan cihaz, tam renkli XR geçişe ve RGB kameralara sahip. 

Meta bu yıl yeni Horizon OS işletim sistemini tanıtmıştı. Açık kaynak kodlu bu işletim sistemi, ASUS ROG ve Lenovo tarafından geliştirilecek olan artırılmış gerçeklik cihazlarında da kullanılacak. Hâliyle Meta Connect bu yıl yeni cihazlara da bolca zaman ayırabilir. 

Bakalım Meta karşımıza nasıl cihazlarla ve nasıl yeniliklerle çıkacak. 

Meta, Yapay Zekâ Kullanarak Etki Kampanyası Yürüten İsrailli ve Çinli Hesapları Kapattı

Google ve Meta’nın Hollywood Stüdyolarına Yapay Zekâ İçin Milyonlarca Dolarlık Teklifler Yaptığı Ortaya Çıktı

Kaynak :
https://www.techtimes.com/articles/305302/20240604/mark-zuckerberg-reveals-dates-meta-connect-2024-what-expect.htm

Başa dön tuşu