Instagram beklenen özelliği herkese açık olarak sundu!

Instagram kıssalara temas ekleme özelliğini geçtiğimiz devirde duyurdu. Daha evvel “Yukarı Kaydır” biçiminde olan özellik güncellenip yeni formatıyla kullanıcılara sunulmuştu. Üst Kaydır özelliğinden yararlanmak için 10.000 takipçiye sahip olmanız gerekiyordu.

Hikayelere eklenen kontaklar şimdiye kadar yalnızca işletmeler ve çok takipçili hesapların kullanabildiği bir özellikti. En çok kullanılan uygulamalardan biri olan Instagram bu özelliği artık herkese açtığını duyurdu.

Instagram temas paylaşma özelliğini herkese açık olarak sundu!

Hikayelere irtibat ekleme özelliğine çok takipçisi olsun olmasın herkes erişebilecek. İrtibat paylaşma özelliği genelde influencerlar tarafından işbirliği maksadıyla kullanılıyordu. Artık şirket bu özelliği herkese açtı. Artık işbirliği hedefiyle olsun olmasın herkes kıssalarına dış temas ekleyebilecek.

Instagram son vakitlerde bünyesine farklı özellikler ekleyerek kullanıcılarına kolaylıklar sunmaya devam ediyor. Uygulama geçtiğimiz günlerde de web uygulaması üzerinden artık paylaşım yapılabileceğini duyurmuştu. Bu kapsamda irtibat ekleme özelliği de hayli yeni diyebiliriz.

Türkiye’de şimdi birtakım hesaplara gelen özelliği kullanmak için yapmanız gerekenler şöyle:

Cihazınızdan Instagram’a giriş yapın. Akabinde bir öykü oluşturup sticker simgesine tıklayın. Buradan yönlendirmek istediğiniz ilişkiyi girmenizi sağlayan seçeneği göreceksiniz. Akabinde öykünüzü paylaşabilirsiniz. Özellik kullanıma yeni sunulduğu için şimdi herkese gelmemiş olabilir. Instagram kademeli halde tüm aygıtlara özelliği sunacaktır. Siz yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Başa dön tuşu