Twitter nihayet beklenen özelliğini sundu!

Twitter, kullanıcıların hesap oluşturmasına ve Apple yahut Google hesaplarıyla ağda oturum açmasına imkan tanıyan üçüncü taraf oturum açma dayanağını tanıttı. Şu anda Apple yahut Google hesabınızı mevcut bir Twitter hesabına bağlamanın bir yolu yok üzere görünüyor. Bu nedenle üçüncü taraf girişi, şimdilik bu özellik kullanılarak oluşturulan hesaplarla sonlu.

Özellik geçen ay Twitter beta sürümünde ortaya çıkmıştı. Artık ise daha geniş bir kullanıma sunuldu. Artık Apple kimliğinizle yahut Google kimliğinizle bir Twitter hesabı oluşturabilirsiniz. Google kimliğinizde oturum açtığınızda profil fotoğrafınız dahi otomatik olarak Google fotoğrafınız olarak güncellenir.

Twitter, Apple ve Google Kimliği ile oturum açma özelliğini sundu

Şu anda, oturum açma tecrübesi her kullanıcı için mevcut değil. Google ile oturum açmak iOS, Android ve Web’de mümkün, lakin Apple ile oturum açmak şu anda sadece iOS ile sonlu. Twitter Dayanağına nazaran web takviyesi yakında gelecek. Yani şimdilik Mac için Twitter masaüstü uygulamasının mevcut sürümü, her iki oturum açma sistemini de desteklemiyor. Android’de, Apple ile oluşturulmuş bir hesapta oturum açmak mümkün görünmüyor. Apple ile Devam Et düğmesi sunulmuyor.

Ayrıca, hesabınızı bir Apple girişi ile oluşturduktan sonra, sayfa mevcut şifrenizi istediğinden şifrenizi değiştirmeniz şimdilik mümkün değil. Bir Twitter dayanak sayfası, “Google kullanıcıları, hesaplarının temasını kestikten sonra bir şifre sıfırlama süreci gerçekleştirebilir” tabirlerini kullandı.

Google ile Giriş Yap ve Apple ile Giriş Yap özelliğinin birebir anda başlatılması tesadüf değil. Apple’ın App Store yönergeleri, uygulama rastgele bir üçüncü taraf girişine müsaade veriyorsa, Apple’ın da bir seçenek olarak gösterilmesini söylüyor.

Başa dön tuşu