Android İçin En İyi 5 İnternet Tarayıcısı

İnternet artık hayatımızın en değerli noktalarından biri olduğu için internet tarayıcıları da benzeri biçimde bir ehemmiyet arz ediyor. Ekseriyetle hepimizin bildiği Chrome, Yandex ya da Opera üzere uygulamalar birçok kişi için ziyadesiyle kâfi internet tarayıcıları ortasında yer alsa dahi telefonunda yenilik isteyen şahıslar de bulunuyor.

Biz de bu yenilik isteğini tam manasıyla karşılayabilecek, standart tarayıcılardan belli farkları olan yeni tarayıcıları sizler için inceledik. Bu incelememiz sonucunda standart internet tarayıcınızdan sıkıldıysanız kullanabileceğiniz 5 adet yeni internet tarayıcısına rastladık. İsterseniz lafı daha da fazla uzatmadan Android'de kullanabileceğiniz internet tarayıcılarına geçelim.

Mint Browser       

Listemizde ele aldığımız birinci tarayıcı Mint Browser. Çinli teknoloji devi Xiaomi'nin tarayıcısı, hızlı arama performansı ve içerisinde varsayılan olarak bulunan adblocker (reklam engelleyici) sayesinde kullanıcılara büyük bir rahatlık sağlıyor. Dahası, bir görüntü açtığınız vakit tarayıcı, otomatik olarak bu görüntünün indirilebilir olup olmadığını tahlil ediyor. Görüntünün indirilebilir olması durumundaysa 'indir' düğmesi sizleri karşılıyor. Bu sayede üçüncü parti bir indiriciye muhtaçlık duymuyorsunuz.

Tüm bunların yanı sıra açık renkli bir tema sonucunda gözlerinizin ağrımasını istemiyorsanız taryıcının bir karanlık modu da bulunuyor. Son olarak tarayıcıda varsayılan bir veri tasarruf modu bulunduğunu da belirtmekte yarar var.

Tor Browser

PC için tasarlanan tanınan tarayıcı, gizlilik konusunda 'takıntılı' diyebileceğimiz şahıslar tarafından yaygın bir biçimde, global çapta kullanılıyor. Android ekosisteminde de kullanıma açılan bu tarayıcı artık taşınabilir sürümde de kullanılabilecek.

Üçüncü parti izleyicileri engelleme, parmak izi okuyucu dayanıklılığı ve katmanlı şifreleme gibi birçok bilhassa saklılığı birincil odak noktası haline getiren tarayıcıi birebir vakitte Tor'u kullanarak internet hizmet sağlayıcınız (IPP) tarafından engellenen sitelere de erişim sağlıyor

Firefox Preview

Google Chrome Canary Google Chrome için neyse, Firefox Preview da Mozilla için bu formda karşımıza çıkıyor. Yani Firefox'un Android uygulamasına çıkacak yeni özellikler evvel bu tarayıcıda beliriyor.

Mozilla'nın arama motorunun eski sürümlerden iki kat daha süratli olduğu sav edilen Gecko View'u kullanan tarayıcı birebir vakitte izleme müdafaasını da kullanıcılarına sunuyor.

Neffos Browser

TP-Link tarafından geliştirilen ve listemizdeki öbür tarayıcılara oranla daha az bilinen bu tarayıcı, ana sayfadan birçok özelliğe kolay bir formda ulaşmanıza imkan sağlıyor. Gerçek vakitli hava durumu widget'ına sahip olan tarayıcı, gereksiniminiz olduğu vakit arama yapmadan hava durumu bilgilerine de ulaşmanızı sağlıyor.

UC Browser Turbo

UC Browser Turbo, aslında orjinal UC Browser'ın başlangıçta sahip olması gereken tüm özelliklere sahip. Basit bir dizayna sahip olan tarayıcı tıpkı vakitte bir adblockerk'a da sahip. Bu tarayıcıda olup başka tarayıcılarda bulunmayan bir özellikse kendi fotoğraflarınızı art plan olarak ayarlama özelliği. Bu sayede tarayıcınızı daha ferdî bir hale getirebiliyorsunuz. Çoklu lisan dayanağına sahip olan tarayıcı kullanıcılara bu istikametten de büyük bir yardım sağlıyor.

UC Browser Turbo ile birlikte sizler için derlediğimiz en uygun ve en yeni Android tarayıcıları listemizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bu ve bunun üzere içeriklerden anında haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın.

Başa dön tuşu