Instagram çok konuşulacak özelliğini devreye soktu

Instagram, görüntülerini tek bir uygulamada birleştirirken otomatik olarak oluşturulan altyazıları kullanıma sunmaya başladı. Altyazılar tüm görüntüler için otomatik olarak etkinleştirilecektir, lakin kullanıcılar isterlerse bunu devre dışı bırakabilirler.

Otomatik oluşturulan altyazılar, kademeli olarak Instagram’daki tüm kullanıcılara sunuluyor. Bu altyazılar, görüntüleri sesi kapalı izlemeyi tercih eden kullanıcılara yardımcı olacak üzere görünüyor.

Instagram çok konuşulacak özelliğini devreye soktu

Instagram lideri Adam Mosseri, bu özelliğin uzun müddettir kullanıcılar tarafından istendiğini söyledi. Yeni sistem, görüntülere altyazı eklemeyi son derece kolay hale getirmekle kalmıyor, birebir vakitte işitme engelli kullanıcılara da yardımcı oluyor.

Şu anda, otomatik olarak oluşturulan altyazılar 17 lisanda desteklenmektedir. Bunlara İngilizce, İspanyolca, Portekizce, Fransızca, Arapça, Vietnamca, İtalyanca, Almanca, Türkçe, Rusça, Tayca, Tagalogca, Urduca, Malayca, Hintçe, Endonezyaca ve Japonca dahildir. Instagram da kademeli olarak daha fazla lisan ekleyeceğini belirtti.

Başa dön tuşu