Instagram Hikayeler için “gizli beğeni” özelliğini sundu

Meta‘ya bağlı Instagram uygulaması, insanların Öykülerle etkileşim kurması için yeni bir yol sunuyor. Bugünden itibaren, Öykülerde gözünüze çarpan bir görseli yahut görüntüyü görürseniz özel bir gönderi gönderebileceksiniz.

Önceden, bir Kıssaya karşılık vermenin tek yolu, içerik oluşturucuya bir direkt ileti yahut bir emoji reaksiyonu göndermekti. Her iki durumda da, cevabınız ileti gelen kutusunda görünecekti Arayüzün karıştığı gerekçesiyle şirket artık bu durumu değiştirmeye karar verdi.

Instagram Öyküler için “gizli beğeni” özelliğini sundu

Yeni bâtın beğeni özelliği ayrıyeten zımnilik bakımından da kolaylıklar sunacak. Instagram lideri Adam Mosseri, “Buradaki fikir, insanların birbirlerine daha fazla takviye verebilmelerini sağlamak, birebir vakitte DM’leri biraz temizlemek” dedi. “Mesajlaşma bizim için değerli bir önceliktir ve bunun büyük bir kısmı, siz ve bedel verdiğiniz şahıslar ortasındaki DM’lere odaklanmaktır.” sözleri kullanıldı.

Instagram sık sık bunun üzere küçük lakin kullanışlı özellikler ekliyoe. Örneğin geçen sonbaharda şirket, bir carousel gönderiden fotoğraf ve görüntüleri silme seçeneğini ekledi. Kıssa beğenileri, Instagram’ı kullanma biçiminizi temelden değiştirmeyecek, fakat tekrar de beğenilen bir ek.

Başa dön tuşu