Instagram merakla beklenen yeni özelliği hayata geçirdi!

Sosyal medya denildiğinde evvelden akla gelen birinci isim Facebook’tu. Ancak Facebook da artık miladını doldurdu. Genel itibariyle beşerler Facebook hesaplarını artık farklı sitelere giriş kimliği olarak kullanıyorlar. Ya da taşınabilir oyunlara üyelik kederi olmadan devam etmek için Facebook hesaplarından faydalanıyorlar.

Bu avantajların dışında artık Facebook üzerinden durum, kıssa ya da gönderi paylaşanların sayısı oldukça düştü diyebiliriz. Facebook’un kan kaybettiği bu periyotta Instagram ise güç kazandı. Artık etkin kullanım açısından Instagram ve Twitter’ın tepede yer aldığını söylemek çok da yanlış olmayacaktır.

Instagram merakla beklenen yeni özelliği hayata geçirdi!

Instagram, QR kod üzerinden Instagram hesaplarına ulaşma özelliğini hayata geçirdiğini açıkladı. İnsanların ilgi alanları ve arkadaşları etkileşime geçmelerini ve yeni beşerler keşfetmelerini kolaylaştırmayı amaçlayan Instagram, QR kodu özelliği ile insanların bilhassa işletmelere daha kolay bir formda erişmelerini sağlamayı hedefliyor.

Dünya genelinde daha fazla işletme tekrar kapılarını açarken, Instagram QR kodu özelliği ile işletmelere Instagram kullananların yanı sıra kullanmayan insanlara da ulaşma imkanı sağlıyor. Beşerler işletme hesabına ilişkin QR kodunu okutarak işletmenin Instagram hesabına ulaşabilecek ve bilgi alabilecek.

Tüm Instagram kullanıcıları profil menüsünden kendi QR kodlarına erişebilecek; Instagram Stories kamerası, Instagram QR kod kamerası yahut QR kod tarayabilen rastgele bir kamera ile başka hesapların QR kodlarını tarayabilecek ve hesabı görüntüleyebilecek.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu