Instagram video gönderileri artık reels olarak paylaşılacak

Dünyanın en büyük toplumsal medya platformlarının başında gelen Instagram, üzerinde çalıştığı yeniliklerle kullanıcılarının tecrübelerini arttırmayı hedefliyor. Bu maksat doğrultusunda son yıllarda Reels özelliği üzerinde duran platform, bu özelliğin alanını genişletiyor.

15 dakikadan kısa Instagram görüntüleri artık Reels olarak paylaşılacak
Instagram’ın bir müddettir görüntüler ve Reels paylaşımları için yeni düzenlemeler üzerinde çalıştığı gelen haberler ortasındaydı. Platform, bugün bu mevzuya açıklık getirdi. Yapılan açıklamaya nazaran 15 dakikadan kısa yeni görüntü gönderileri, artık Reels olarak paylaşılacak.

Instagram, aslında bu özelliği birkaç haftadır deniyordu. Test sürüşünden onay alan özellik önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara dağıtılmaya başlanacak. Platform, değişikliğin temel fikrini “Instagram’ın daha sürükleyici ve tam ekran bir tecrübe sunma eforlarının bir parçası” olarak açıklıyor.

Instagram, son yıllarda görüntülerdeki müddetlerin uzaması tarafında çalışmalarıyla isminden kelam ettiriyor. Öncelikle Reels’lerin müddetini uzatan sonra da tam ekran yapan şirket artık ise görüntü karmaşasını bu atılımı ile ortadan kaldırabilir. Daha uzun görüntüler için ise IG TV platformdaki yerini koruyacak. O denli ki platform, geçtiğimiz aylarda Kıssalar mühletini arttırmıştı.

Kullanıcıların platform içi tecrübelerini arttırmak isteyen şirket, DM üzerinden alışveriş yapılabilmesinin önünü açmayı planlıyor. Öte yandan Instagram, kullanıcıların etraflarındaki tanınan etiketli pozisyonları keşfetmeleri için Haritalar üzerinden tanınan pozisyonlar özelliğini test ediyor.

Başa dön tuşu