Instagram yeni özelliği ile karşımızda! Beğenilere el attılar!

Facebook’un çatısı altında yer alan Instagram yeni özellikleri ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bildiğiniz gibi Instagram‘da beğeni sayıları herkes tarafından görülebiliyordu. Gönderileri yoruma kapatma imkanını geçtiğimiz yıllarda kullanıma sunan Instagram, artık de beğeni göstergesine el attığını duyurdu. Bu özellik sayesinde saklılık konusunda büyük bir adım atılmış olacak.

Instagram beğenileri gizlenebilecek!

Instagram bugün beğeni sayılarının gösterilmesiyle ilgili kullanıcılarına daha fazla denetim sağlayacak yeni bir özelliği kullanıma sunduğunu açıkladı.

Instagram 2019’da bir küme kullanıcıyla gönderilerdeki beğeni sayılarının gizlenmesi üzerine bir test yapmaya başlamıştı.

Bu hususla ilgili geri bildirimleri kıymetlendiren Instagram, kimi insanların beğeni sayılarını gizlemeyi tercih ederken, kimilerininse nelerin tanınan olduğunu takip edebilmek için beğeni sayılarını görmek istediğini fark etti. Bu bilgiler ışığında, Instagram kullanıcılarına daha fazla denetim sağlayabilmek için yeni bir özelliği kullanıma sunmaya başladı.

Bu özellik sayesinde Instagram kullanıcıları; kendi Instagram gönderilerindeki beğeni sayılarını göstermeyi yahut gizlemeyi ve Instagram Akışında öbür insanların gönderilerinin beğeni sayılarını görmeyi yahut görmemeyi tercih edebilecek.

Başa dön tuşu